Sypialnia w stylu eko/ Eco-Friendly Bedroom

Sypialnia w stylu eko nigdy nie wyjdzie z mody! Czas spędzony na łonie natury odpręża i relaksuje, dlaczego nie przenieść tej sielskiej atmosfery do miejsca gdzie zaczynamy i kończymy dzień? Sypialnia, powinna być naszym azylem, zachęcać do wypoczynku. Mówi się, że styl eko jest jest wyrazem tęsknoty za tym co proste, naturalnie piękne, stanowi odskocznię od zawrotnego stylu życia w dużych miastach.

Czym charakteryzuje się styl eko:

Styl eko kojarzy nam się z naturą, równowagą, spokojem i harmonią. Główną rolę gra tutaj drewno oraz trwałe, ponadczasowe materiały przyjazne środowisku (drewniane meble, solidne, drewniane podłogi). Najważniejszy jest balans, ograniczenie do minimum wszystkich niepotrzebnych sprzętów, które zabierają miejsce i energię. Wybierając odcień ścian, stawiajmy na stonowane kolory ziemi (biele, szarości, beże, brązy, zieleń). Zwracajmy również uwagę na to, aby wybrane przez nas farby były ekologiczne. Idealnym dodatkiem będą naturalne tkaniny ( bawełna, płótno, len) oraz  dekoracje z wikliny i rattanu. Styl eko jest również odzwierciedleniem naszej kreatywności stąd meble z recyklingu, własnoręcznie wykonane dekoracje, będą jego najlepszym uzupełnieniem. Chcąc być w pełnej zgodzie z naturą wybierajmy nasze meble i dodatki odpowiedzialne, zwracając uwagę na to, czy zostały one opatrzone znakiem fair trade.
sypialnia w stylu ekosypialnia w stylu eko

sypialnia w stylu eko

sypialnia w stylu eko

sypialnia w stylu eko

sypialnia w stylu ekosypialnia w stylu eko

sypialnia w stylu ekosypialnia w stylu eko

sypialnia w stylu eko

sypialnia w stylu eko

sypialnia w stylu eko

 

You May Also Like

5 Comments

 1. 1

  Hey Therе. I fo&#6489nd yo&#6489r weblog using msn. TҺіѕ іs an extremely smartly ԝritten article.
  І աill Ье ѕure tߋ bookmark іt and return tߋ гead extra &#1086f у&#11423ur useful info.
  Thank уou fоr tɦе post.
  &#8544 ԝill ԁefinitely return.

 2. 2
 3. 3

  ӏ am really impressed tоgether ѡith youг writing talents
  аѕ ѡell as ԝith t&#1211е layout οn ү&#1086ur weblog.
  Is thіѕ а paid subject оr ԁіd y&#11423u modify it
  ʏour ѕеlf? Еither ѡay stay սр thе nice ɦigh quality writing,
  іt іѕ uncommon tο
  &#8572&#1086οk a nice blog like thiѕ &#1086ne these ɗays..

 4. 4

  Witaj. Dziś po raz pierwszy trafiłam na Twojego bloga jestem nim zachwycona. Masz fantastyczne wyczucie stylu. Pełne subtelnej klasy i odrobiny wyrafinowanej namietnosci . W chwili obecnej wykańczamy z mężem domek na wsi. Przez ostatnie dziesięć lat wielokrotnie zmienialismy miejsce zamieszkania. Ja dolnoslazanka, zakochana w poniemieckiej architekturze dominującej na Dolnym Śląsku wymyśliłam sobie toaletę na parterze w płytkach crrsanit z dekorem na którym sa kamieniczki podobne do tych z mojego rodzinnego miasteczka. Kuchnia to biel i odcienie niebieskiego mające przypominać nam wielobarwnosc hiszpańskiego nieba i morzea którymi zachwycalismy się mieszkając ponad dwa lata w przeuroczej Platja d’Aro na Costa Brava. Salon ma być mieszanką naszych wnętrz. Elementy drewniane bo kochamy naturę. Biel i modern bo to czyste współczesne wnętrze Kamila i fuksjowa sofa która symbolizuje mnie. Nie mieliśmy pomysłu na sypialnie i tu właśnie chciałabym Ci podziękować. Łazienka na poddaszu jest w stylu eco i taka też będzie sypialnia. Pozdrawiam serdecznie ze wsi na ” końcu świata ” i zapraszam w nasze strony. Zabuże nad Bugiem to prawdziwa Delicja dla tych którzy chcą połączyć wypoczynek ciała i ducha . Pozdrawiam. D.

  • 5

   Pani Doroto,
   jest mi niezmiernie miło czytać tak ciepłe słowa, szczególnie na początku mojej blogowej drogi. Bardzo się cieszę, że moje inspiracje pomogły w aranżacji Państwa wymarzonego domku. Ja również spędziłam rok w Hiszpanii, stąd i u mnie zamiłowanie do koloru niebieskiego:) Będzie mi bardzo miło, jeśli podeśle mi Pani zdjęcia już wykończonego domku, powodzenia w dalszych aranżacyjnych przedsięwzięciach, pozdrawiam ciepło.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

4 × 5 =