Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Mała łazienka – większość z nas boryka się z tym problemem. Projekt łazienki idealnej wydaje się być nie lada wyzwaniem, które niestety często sobie odpuszczamy, urządzając ją zupełnie przypadkowo. Brak odpowiednio dobranych materiałów i sprzętów, może przerodzić się w wielki łazienkowy koszmar. Poniżej znajdziecie 11 przydatnych trików, które pozwolą Wam sprytnie i funkcjonalnie zapanować nad przestrzenią:

1.Postaw na jasne kolory.

Chłodne, pastelowe, jasne barwy są niezastąpione w walce z niewielkim metrażem. Biel, odcienie szarości, błękitu, zieleni, pudrowy róż – sprawią, że ściany optycznie oddalą się od siebie, powiększając tym samym naszą przestrzeń. Ponadto nadadzą wnętrzu świeżości i otwartosci. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zupełnie zrezygnować z ciemnych płytek. Odpowiednie ich ułożenie np. w postaci pojedyńczego (poziomego bądź pionowego pasa) rownież będzie bardzo efektowne i pomocne.

mała łazienka

2. Duży format płytek ceramicznych.

Małe płytki do małej łazienki to mit, który trzeba obalić. W niewielkich wnętrzach najlepiej sprawdzą się duże tafle – dając jednolitą, spokojną, a co za tym idzie optycznie większą płaszczyznę.

mała łazienka

3. Na wysoki połysk.

Wybierając płytki, meble i dodatki, stawiaj na błyszczące materiały, zdecydowanie unikaj matowych powierzchni. Metaliczne mozaiki, błyszczące tafle płytek ceramicznych, przezroczyste szkło, chromowane baterie, będą nam pięknie odbijały światło, dając złudzenie większej przestrzeni.

mała łazienka

4. Odpowiednie ułożenie płytek.

Prostokątne płytki ceramiczne układaj poziomo – dzięki temu optycznie poszerzą Twoją łazienkę. Ułożenie pionowe pomoże Ci „wyciągnć” zbyt niskie wnętrze.

mała łazienka

5. Pamietaj o dużym lustrze.

Duża tafla lustra, umiejscowiona najlepiej vis-a-vis drzwi wejściowych, odbijając korytarz, da nam wrażenie podwójnej przestrzeni. Unikaj natomiast wieszania dwóch luster naprzeciwko siebie, przyniesie to wyłącznie efekt niepokojącego chaosu.

mała łazienka

6. Więcej o szkle.

Szkło przeznaczone do małej łazienki musi być koniecznie bezbarwne, przezroczyste. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza kabina prysznicowa, czy parawan nawannowy nie podzieli nam optycznie przestrzeni.

mała łazienka7. Idealne oświetlenie.

To przede wszystkim oświetlenie w odcieniu chłodnobiałym, które zapewni pożądany efekt czytego, nowoczesnego wnętrza. Mała łazienka potrzebuje dużo światła, dlatego świetnym rozwiązaniem będą dodatkowo podświetlane lustra czy kinkiety.

mała łazienka

8. Mniej znaczy więcej.

Szczególnie jeśli chodzi o problem małej łazienki. Zrezygnujmy zatem z zabudowanej umywalki, podwieszane półki lepiej  sprawdzą się w tym przypadku.

mała łazienka

9. Podwieszane WC.

To świetny pomysł na optyczne powiększenie przestrzeni.

mała łazienka

10. Focus na podłogę.

Chodzi o to, aby  od wejścia do łazienki było widoczne jak najwięcej wolnej podłogi. Stąd podwójny argument przemawiający za podwieszanymi sprzętami sanitarnymi.

mała łazienka

11. Minimalizm w akcesoriach i drobiazgach.

Małej łazienki nie wolno nam zdominować zbędnymi dodatkami, czy okazałą wystawą kosmetyków. W tym przypadku z pomocą przychodzą nam nowoczesne pudełka i schowki. Mimo, że jest to nie lada wyzwanie musimy zapanować nad naszą prywatną drogerią. Szafka będąca jedncześnie lustrem może być sprytnym rozwiązaniem. Białe, szklane czy też marmurowe dodatki będą idealnym uzupełnieniem.

mała łazienka

Mam nadzieję, że wpis okaże się pomocny,

Miłego wieczoru xo 🙂

 

 

Share This Story

Wnętrza

You May Also Like

5 Comments

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

    Znalazłaś przepiękne fotografie do Twoich rad. Dobry pomysł z tymi wielkimi płytkami, na pewno to zapamiętam. Czytając tak dobre wpisy jestem przekonana, że wkrótce będę świetnie „obkuta” z zasad, które warto mieć na uwadze przy remoncie łazienki. Niesamowicie przyjemnie tu na blogu, będę wracać. Serdeczności! 🙂

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

one × four =