Wiosna 2018 – trendy we wnętrzach

Wiosną 2018 trendy we wnętrzach są szczególnie atrakcyjne. Nie znam nikogo, kto wiosną nie wprowadził żadnej zmiany w swoim życiu (albo przynajmniej nie planował:) Zwykle zaczynamy od wizyty u fryzjera, ale często również kończymy na przemeblowaniu, bądź remoncie mieszkania. W ubiegłym roku zmiany w naszych wnętrzach polegały głownie na zakupie farby i przemalowaniu mebli na biało. W tym sezonie dekoratorzy wyznają nieco inne zasady, czy na horyzoncie widać koniec ery biało-szarych wnętrz?

1. Kolory wabi sabi.

W magazynach wnętrzarskich coraz częściej zauważyć można nawiązanie do japońskiej estetyki ZEN – zwanej wabi sabi. Mowa tutaj o stonowanej palecie kolorów ziemi.

wiosna 2018 trendy wnętrza

sofa / misa drewniana

2. Len.

Naturalne materiały to trend, który był również z nami w roku ubiegłym. Len jest nie tylko miękki i delikatny dla skóry,  posiada także właściwości termoregulacyjne.

wiosna 2018 trendy wnętrza

lniane tekstylia

3. Egzotyka.

Z tęsknoty za dalekimi podróżami powraca motyw zwierzęcy i dodatki etniczne. Szczególnie modny będzie czarno biały wzór zebry, który pojawi się głównie na tekstyliach.

wiosna 2018 trendy wnętrza

pościel 

4. Dodatki w kolorach żółci oraz złota.

Wiosną żółte dodatki wracają do łask. Złoto pozostaje z nami niezmiennie od kilku sezonów, szczególnie w połączeniu z butelkową zielenią.

wiosna 2018 trendy wnętrza

fotel / sofa

5. Żywe rośliny, kwiaty, motyw botaniczny.

Są niezastąpione wiosną, wprowadzają świeżość, lekkość i harmonię do naszych wnętrz.

wiosna 2018 trendy wnętrza

plakaty / fotel

6. Ceramika.

Rękodzieło w naszym domu będzie teraz szczególnie docenione. Ciekawe wazony, kubeczki, talerze to obowiązkowe pozycje na liście zakupów.

wiosna 2018 trendy wnętrza

ceramika – Malikceramik

7. Pledy, frędzle, dodatki w stylu boho.

Nadają wnęrzom oryginalny, niezobowiązujący charakter. Kilka boho dodatków potrafi zupełnie odmienić przestrzeń, dodać jej przytulności, fantazji i uroku.

wiosna 2018 trendy wnętrza

pled / poduszka

Niektóre trendy zostały z nami na dłużej, niektóre dopiero nieśmiało wkraczają do naszych wnętrz. Macie już pomysł na Waszą zmianę?:)

Zobacz podobne

Scroll Up