WASZE WNĘTRZA – dom @PANI_Z_WILKA

Dzisiaj na niedzielną kawkę wybierzemy się do zachwycającego domu Karoliny. Wyróżnia go eklektyczny styl i oryginalny charakter. Widać jak wiele serca zostało włożone w jego urządzenie. Poznajcie Karolinę:)

wnętrza inspiracje

Karolina o sobie w kilku słowach…

Zmęczeni pracą w korporacjach, w centrum Warszawy, oboje z mężem mieliśmy już dosyć powrotów do naszego mieszkania, które było stanowczo za małe dla rodziny, która miała się wkrótce powiększyć. Oboje wychowaliśmy się w domach z ogródkami, w małych miasteczkach – ja 100km od Warszawy, mój mąż 100mil od Londynu. Zamarzył nam się więc swój własny domek pod Warszawą, z ogródkiem i miejscem na taras i warzywnik, gdzie nasz mały zwierzyniec (dwa koty Monika-dachowiec i Alicja-pers oraz beagle Freddy) mógłby się wybiegać. Z czasem urodziła się też nasza córeczka Lily. Od zawsze interesowałam się sztuką i historią (z zawodu jestem prawnikiem) i wiedziałam, że nasz dom będzie mieszanką stylów. Eklektyzm bardzo do nas pasuje 🙂

Twój dom jest przepiekny. Jak długo pracowałaś nad jego urządzeniem?

Bardzo dziękuję za te słowa pochwały – bardzo mi miło 🙂 W naszym domu mieszkamy już niemal 3 lata, ale dopiero przed zeszłorocznym Bożym Narodzeniem zawiesiliśmy ostatnie lampy. Urządzanie domu to proces długotrwały, dlatego nie warto się spieszyć. Trzeba trochę w nim pomieszkać by go poznać i poznać też siebie – to co nam odpowiada i się podoba, choć ogólna koncepcja była już w mojej głowie jeszcze przed zakupem domu.

Skąd czerpałaś inspiracje i gdzie szukałaś pomysłów?

Jestem nałogowym zbieraczem prasy wnętrzarskiej, prenumeruję też magazyny zagraniczne, szczególnie angielskie. Z podróży przywożę też albumy wnętrzarskie. Tam znalazłam wiele inspiracji. Pamiętam, jak w czasie wykańczania domu stworzyłam zeszyt, w którym naklejałam wycięte wcześniej z gazet zdjęcia – inspiracje. To były swego rodzaju mood-boards przygotowane dla panów od wykończeń 😉 Uwielbiam też programy poświęcone wnętrzom. Z uwagi na męża Anglika, chcieliśmy też zastosować w domu typowe angielskie rozwiązania, jak żeliwny kominek, czy wykładzinę w sypialni. Nieskończonym źródłem inspiracji jest też Instagram. Bardzo wciąga!

Co najbardziej lubisz w swoim mieszkaniu?

Zdecydowanie połączenie kilku stylów i to, że jest kolorowo. Nie muszę się zastanawiać nad tym, czy świecznik w stylu glamour, który akurat mi się spodobał, będzie pasował czy nie, bo zawsze uda mi się go z czymś połączyć. Nawet ostatnio modne dodatki boho się u mnie odnajdują. Cieszę się z tych połączeń, bo nie lubię się ograniczać. Mam za dużo pomysłów i za dużo rzeczy mi się podoba.

Czy jest coś, co byś w nim zmieniła?

Zdecydowanie musimy zająć się jeszcze ogródkiem ;). W samym domu zmieniam co jakiś czas dodatki, przez co uzyskuję inny charakter i atmosferę pomieszczenia. Podobają mi się kwieciste tapety, może bym gdzieś taką położyła… Generalnie dom swój lubię i dużych zmian nie planuję.

Jakich rad udzieliłabyś tym z nas, którzy właśnie odebrali klucze do swojego, upragnionego M i nie mają pojęcia od czego zacząć urządzanie?

Pomijam kwestię zatrudnienia w tym celu projektanta wnętrz z oczywistych powodów. Jeżeli decydujemy się na samodzielne urządzanie domu, w pierwszej kolejności musimy dostosować nasz budżet do oczekiwań. Dobrze zrobić sobie kosztorys przed rozpoczęciem urządzania (świetnym sposobem na zaoszczędzenie jest np. pomalowanie łazienki w większości farbą, zamiast wykładanie jej od podłogi do sufitu glazurą!) Trzeba zastanowić się nad stylem jaki chcielibyśmy osiągnąć i wybierać wyposażenie wg. klucza, np. kolorystycznego, lub postawić – tak jak ja – na mieszankę różnych stylów. Urządzanie wnętrz daje wiele satysfakcji, wiec warto spróbować zrobić to samemu!

Na zakończenie, czy mogłabyś nam zdradzić swoje ulubione sklepy?

Moje ulubione sklepy to te ze starociami! Za grosze można kupić bardzo ciekawe przedmioty – zaczynając od mebli, na kieliszkach kończąc. Pamiętam, że pierwszym zakupem do domu były niebiesko malowane wazy, które kupiłam  w okolicach Chichester w Anglii na jednym z tzw. car boot sale. Właśnie ta waza dała mi inspirację do wyboru kolorów i stylu salonu. Buszowanie w sklepach ze starociami to moje hobby! Lubię też sieciówki; Zara Home, TKMaxx – nigdy nie wyjdę z pustymi rękami!
Jeszcze więcej zdjęć i codziennych inspiracji znajdziecie na profilu Karoliny @pani_z_wilka. Zachęcam do obserwowania:)!
Miłej niedzieli:)
wnętrza inspiracje
wnętrza inspiracje
wnętrza inspiracje
wnętrza inspiracje
wnętrza inspiracje
wnętrza inspiracjewnętrza inspiracje
wnętrza inspiracje
wnętrza inspiracjewnętrza inspiracje wnętrza inspiracje wnętrza inspiracje
wnętrza inspiracje wnętrza inspiracje
wnętrza inspiracje wnętrza inspiracje

Zobacz podobne

Scroll Up