Wasze Wnętrza – odwiedzamy @emiliana.pl

W tym tygodniu swoją dekoratorską pasją podzieliła się z nami Emilia. Jestem pewna, że jej wnętrza zachwycą Was tak jak mnie:) Bez zbędnego przedłużania, zapraszam na krótki wywiad.

emiliana.pl

Emilia o sobie w kilku słowach…
Aranżacja wnętrz to moja wielka pasja, dzięki niej mam mnóstwo energii do działania. Bardzo lubię zrobić coś w domu sama. Mam wtedy największą satysfakcję. Żałuję też, że nie mam na to więcej czasu, bo wiele rzeczy i pomysłów w głowie czeka odłożonych w kolejce. Uwielbiam też pracę w ogródku. Takie grzebanie w ziemi, to dla mnie fajna sprawa – na wyciszenie się i odstresowanie 🙂

Jak długo pracowałaś nad urządzeniem swojego mieszkania?
Styl scandi-boho jest w moim domu od roku. Przedtem podobne miałam tylko dodatki, ale kolorystyka mieszkania była zupełnie inna.
Już od dawna chodziło mi po głowie, żeby zrobić je na biało. Podoba mi się też to prawdziwe boho, które jest bardzo kolorowe i dużo w nim wzorów, jednak najbliższe mojemu sercu było jego połączenie ze stylem skandynawskim.

Skąd czerpałaś inspiracje i gdzie szukałaś pomysłów?
Dużą inspiracją w tej dziedzinie był dla mnie Pinterest. Ile ja tam widziałam pięknych wnętrz (!),  nie mówiąc już o dodatkach. Niestety, ale te kilka lat wstecz, trudno było dostać u nas podobne dodatki. Jednak cierpliwie czekałam i szukałam w internecie, aż powoli zaczęłam zdobywać takie rzeczy. Ku mojej radości teraz już coraz więcej sklepów i sieciówek wprowadziło ten asortyment.

Co najbardziej lubisz w swoim mieszkaniu?
Trudno mi wymienić, co najbardziej lubię w swoim mieszkaniu. Wiele jest tu rzeczy i miejsc, które wprowadzają mnie w dobry nastrój. Jednym z nich jest hamak, tutaj się relaksuję i wyciszam. Dlatego też, tak dużo jest wokół niego moich ulubionych dodatków i kwiatów. Uwielbiam kwiaty, marzy mi się, że kiedyś będę miała w domu busz :)) Jestem zrównież bardzo zadowolona z przemalowania podłogi na biało. Zrobiłam to sama, zajęło mi to tydzień, ale efekt był niesamowity:)! Zrobiło się tu od razu tak jasno, lekko i przestrzeń wizualnie bardzo się powiększyła. Bardzo długo się do tego zbierałam, teraz uważam, że stanowczo za długo 🙂 Uważam też, że te wszystkie moje dodatki od razu lepiej wyglądają na białym tle.

Czy jest coś, co byś w nim zmieniła?
Na pewno wiele rzeczy bym zmieniła 🙂 Nie dlatego, że mi przeszkadzają, ja po prostu lubię zamiany:) Wynika to tez z tego, że mieszkamy tu już 12 lat i po takim czasie wszelkie poprawki są wręcz konieczne. Dlatego też obecnie jesteśmy w trakcie remontu łazienki. Bardzo lubiłam tę w stylu glamour, z dodatkami boho, jednak trzeba było naprawić pewne błędne decyzje podjęte w trakcie budowy domu. To samo tyczy się kuchni, jeżeli robiłabym ją teraz, na pewno byłaby bardziej nowoczesna, z elementami stylu boho oczywiście:)

Jakich rad udzieliłabyś tym z nas, którzy właśnie odebrali klucze do swojego, upragnionego M i nie mają pojęcia od czego zacząć urządzanie?
Na pewno warto pamiętać o tym, że pośpiech nie jest dobrym doradcą. Robimy coś, czy też kupujemy „na już”, bo chcemy jak najszybciej skończyć. Wtedy z reguły podejmujemy złe decyzje, albo kupujemy coś na zasadzie „potem się wymieni”. Nie wymieni się:)… Zawsze później będą inne, pilniejsze wydatki – a my zostaniemy z tym co mamy. Zatem, spokojnie i powoli, trzeba dobrze wszystko przemyśleć. Niezwykle istotna jest baza, czyli dobór kolorów ścian. Najlepiej żeby były neutralne, stonowane, zawsze później kolor możemy wnieść w dodatkach. Pamiętajmy, że to przede wszystkim nasze mieszkanie i w kwestii jego wyglądu powinniśmy iść za głosem serca. Urządzamy je dla siebie, bo to my mamy się w nim dobrze czuć.

Na zakończenie, czy mogłabyś nam zdradzić swoje ulubione sklepy?
Jeżeli chodzi o kupowanie dodatków, to tak jak wcześniej wspomniałam – przeczesuję internet:). Nie mam też żadnych ulubionych sklepów. Po prostu szukam czegoś i kupuję tam, gdzie znajdę najkorzystniejszą cenę 🙂 Teraz już nawet sklepy jak Pepco, KiK, Jysk czy nawet Biedronka, Lidl i Netto mają w swoim asortymencie dodatki takie jak lubię. Najlepsze zakupy jakich dokonałam były zwykle wtedy, kiedy szłam do sklepu po bułki, a udało mi się upolować poduchę, dywanik czy też wiklinowe kosze, które kocham 🙂 Teraz też, dużo podobnych dodatków można znaleźć właśnie na Instagramie. Dziewczyny robią naprawdę piękne rzeczy: makramy, łapacze snów, poduszki, pledy, drewniane ozdoby i wiele by jeszcze wymieniać:)

Więcej informacji o Emilii i jej cudownym domu znajdziecie na Instagramie @emiliana.pl. Spodziewajcie się tam codziennej dawki pięknych zdjęć i pozytywnej energii. Koniecznie obserwujcie jej profil!
emiliana.pl emiliana.pl emiliana.pl emiliana.pl emiliana.pl emiliana.pl emiliana.pl emiliana.pl emiliana.pl emiliana.pl emiliana.pl emiliana.pl emiliana.pl emiliana.pl emiliana.pl emiliana.pl

Zobacz podobne

Scroll Up