Wasze wnętrza – @loft_na_poddaszu

W tak lubianej przez Was serii „Wasze wnętrza”, dzisiaj gościmy u Kasi @loft_na_poddaszu. O tym jak stworzyć taki klimat, gdzie szukać dodatków i jak ułatwić sobie cały proces urządzania, przeczytacie w krótkim wywiadzie. Przygotujcie się na sporą dawkę zdjęć i wnętrzarskich inspiracji.

Kasia o sobie w kilku słowach…

Jestem z wykształcenia architektem i w pracy zajmuję się projektowaniem budynków, ale pasjonuje mnie też projektowanie wnętrz. Uwielbiam mid-century i styl industrialny. Szaleję na punkcie starych kamienic, budynków poprzemysłowych i modernistycznych. Fascynuje mnie odkrywanie nowych miejsc i odnajdywanie w nich genius loci. Prywatnie jestem miłośnikiem sztuki (w różnych postaciach) i… zwierząt – w ramach wolontariatu prowadzę dom tymczasowy dla kotów.

Twoje mieszkanie zachwyca. Jak długo pracowałaś nad tym, aby stworzyć taki efekt?

Bardzo długo. Remont trwał pół roku, ale wynikało to głównie z szeregu niespodzianek, jakie zafudnowała mi ponad 100-letnia kamienica – przeciekający dach, zawilgocone ściany, itp. Załączam kilka zdjęć z remontu, dzięki nim łatwo sobie wyobrazić ogrom prac, jaki musiałam włożyć w to poddasze, żeby zaczęło wyglądać jak mieszkanie.

Skąd czerpałaś inspiracje i gdzie szukałaś pomysłów?

Myśl przewodnia – nie tylko tego projektu, ale ogólnie moja dewiza twórcza to maksymalnie wykorzystać zastany walor: kształt pomieszczenia, użyte materiały, funkcję czy lokalizację. W tym przypadku misją było odkrycie starej podłogi z desek sosnowych i pięknych, murowanych ścian. One stały się trzonem projektu, a efekt końcowy to wypadkowa mojego stylu i konsekwentnie wyeksponowanych, oryginalnych elementów poddasza.

Co najbardziej lubisz w swoim mieszkaniu?

To, że czuję się w nim jak w domu.

Czy jest coś, co byś w nim zmieniła?

Chciałabym mieć większą garderobę 😀 ale metraż na to nie pozwala.

Jakich rad udzieliłabyś tym z nas, którzy właśnie odebrali klucze do swojego, upragnionego M i nie mają pojęcia od czego zacząć urządzanie?

Od wyobrażenia sobie wymarzonej codzienności – godzina po godzinie, od przebudzenia po sen. W szerokim aspekcie mam na myśli to, że mieszkanie ma tworzyć przede wszystkim scenografię do wymarzonego życia. Natomiast, jeśli chodzi o bardziej prozaiczne rzeczy:
reżyseria światłem: warto przemyśleć wiele różnych aranżacji oświetlenia, w zależności od nastroju i sposobu spędzania czasu. W mojej opinii w każdym pokoju dziennym powinno być przynajmniej 6 włączników światła (do sprzątania, do czytania, do oglądania filmów, do „nic-nie-robienia”, kameralne światło do refleksji i mocne do aktywnego spędzania czasu).
pranie (!!!): nawet w małym mieszkaniu warto wydzielić miejsce na pranie i suszenie tego prania. Serio! Dzięki temu łazienka nabierze więcej kameralnego wdzięku i pozbędziemy się wątpliwego uroku wędrującej po całym mieszkaniu suszarki z praniem.
miejsce dla zwierząt: niewiele osób o tym pamięta, choć zwierzęta to przecież członkowie rodziny. Warto od razu przemyśleć jak zorganizujemy przestrzeń również dla nich. W przeciwnym razie wprowadzając się do pięknego mieszkania okazuje się, że nie mamy gdzie postawić klatki z chomikiem, a kuweta dla kota na środku przedpokoju nie stanowi ozdobnika, zwłaszcza podczas wizyty gości.

Na zakończenie, czy mogłabyś nam zdradzić swoje ulubione sklepy, w których wynajdujesz te wszystkie wyjątkowe dodatki?

Z bydgoskich, lokalnych sklepów bardzo lubię Euformę za promowanie polskiego dizajnu. Poza tym dużo rzeczy zamawiam przez internet: plakaty z litero.pl, od Pana Lisa, z theposterclub.com, mam też dużo zdjęć i obrazów od znajomych artystów, kilka plakatów przywiozłam z wycieczek (Davida LaChapelle mam ze sztokholmskiego muzeum Fotografiska, plakat „Polaroids” z berlińskiego muzeum Helmuta Newtona). Mam makramy i wiszące kwietniki od nunu.macrame, baaardzo dużo dodatków w stylu mid century, znalezionych na OLX i włocławskim pchlim targu. Wiele rzeczy zrobiłam sama lub zaprojektowałam i oddałam do wykonania lokalnym rzemieślnikom, np. podstawki do kwiatów, czy ławka pod oknem.

Nic dodać nic ująć. Po jeszcze większą dawkę codziennych inspiracji zapraszam Was do śledzenia @loft_na_poddaszu. Koniecznie też zajrzyjcie na blog.nofo, znajdziecie tutaj nie tylko projekty Kasi, ale mnóstwo praktycznych porad i piękne zdjęcia.

Zobacz podobne

Scroll Up