Trendy wnętrzarskie na rok 2018!

Rok 2018 ma być wyjątkowy, taką informację niedawno usłyszałam i tej informacji się trzymam:) Podczas gdy większość z nas przegląda artykuły w stylu „ Jak dotrzymać postanowień noworocznych” ja przygotowałam dla Was coś co ucieszy oczy i oderwie Was od lekko napiętej atmosfery zmian nawyków, które planujecie wdrażać. Zapraszam na trendy wnętrzarskie – obiecuję, że znajdziecie tutaj te najciekawsze:)

1. Kolor roku : PANTONE 18-3838 ULTRA VIOLET

Co roku z niecierpliwością projektanci czekają na tę informację. 18-3838 ULTRA VIOLET to kolor, który ma symbolizować kreatywność, oryginalność i innowacyjność. Jest w nim również nutka tajemniczości, mistycyzmu i duchowości. Nawiązanie do galaktyki ma nas inspirować do działania i sugerować poniekąd wychodzenie z własnej strefy komfortu.

2. Metalowe dodatki (mix)

Z tą różnicą, że w tym roku nie ograniczamy się do jednego, wybranego. Nie sztuką jest pomalować wszystko na złoty, bądź srebrny kolor, sztuką jest ich umiejętne połączenie. Mowa tutaj nie tylko o materiałach, ale również o wykończeniu: bardzo modne będzie połączenie matu i połysku.

trendy 2018

3. Geometria.

Ten trend nadal się utrzyma. Geometryczne wzory będą zdobiły nasze tekstylia, geometryczne kształty będą wciąż jednymi z najmodniejszych dodatków. Te z poniższego zdjęcia znajdziecie na www.zloteplakaty.pl

 

trendy 2018

4. Tapety wracają na salony.

Na salony i nie tylko. Tapety nadają wnętrzu stylu i wyrazu, pozwalają nam bawić się wzorami i fakturami, wprowadzając tym samym element urozmaicenia. Nie bójmy się, że zostaną one z nami na zawsze, obecne materiały są jak najbardziej bezpieczne i łatwo usuwalne.

trendy 2018

5. Żegnamy białe sufity.

Powrót koloru zauważymy nie tylko na naszych ścianach – w tym roku kolorowy sufit będzie niezwykle modny. Mowa tutaj zarówno o jednolitych barwach, jak i ciekawych wzorach. Projektanci wnętrz pokochali ten trend, szczególnie w wydaniu : czarny sufit + białe ściany + geometryczne elementy wyposażenia.

trendy 2018

6. Witamy Lastryko.
Co prawda furorę robiło w latach 80-tych, kiedy wykonywano z niego posadzki, parapety, schody czy…płyty nagrobne. Obecnie lastryko – czyli sztuczny kamień to połączone woda, cement (zazwyczaj biały) oraz grys, który powstaje najczęściej z marmuru, granitu bądź bazaltu. W przeszłości kojarzony z monotonnymi kolorami i tanim wykończeniem, obecnie dzięki całej gamie dostępnych pigmentów możemy tworzyć z niego przepiękne wzory.

trendy 2018

7. Kolorowe drzwi.

W tym przypadku widać również ewidentną tęsknotę za kolorem. Taki wyraźny akcent niesamowicie odświeży wnętrze, nadając mu niepowtarzalny charakter. Co myślicie o takim rozwiązaniu?:)

trendy 2018

8. Wzór w jodełkę.

Będzie bardzo modny nie tylko na naszych podłogach, zagości również na naszych ścianach oraz jako bardzo popularny motyw dekoracyjny. Takie rozwiązanie nada naszym wnętrzom klasycznego, eleganckiego wymiaru.

trendy 2018

9. Duże obrazy i plakaty.

Powoli zastąpią drobne zdjęcia i grafiki, które w ubiegłym roku tak chętnie układaliśmy w galerię. W myśl nadal modnego minimalizmu, nie ma co się rozdrabniać, jeden porządny obraz/zdjęcie/plakat w zupełności wystarczą.

trendy 2018

10. Wzorzyste rośliny.

Niewątpliwą królową roślin na Instagramie w 2017 roku była monstera. Tym razem coraz częściej będziemy oglądać wnętrza, gdzie eksponowane będą rośliny o zdobnych, barwnych liściach. Najpopularniejszymi będą maranta i kalatea. Nieoczywiste i bardzo oryginalne, a efekt oceńcie sami😊

trendy 2018

12. Efektowne lampy.

Coraz częściej będą grały główną rolę w dekoracji wnętrz. Świetnie stylizują przestraszeń, nadając jej charakteru.

trendy 2018

źródło zdjęć: pinterest

Podsumowując, mamy kilka zupełnie nowych trendów, klika które pozostały z nami na dłużej. Jestem ciekawa Waszych opinii:) Planujecie w tym roku małe/wielkie zmiany? Który z trendów szczególnie przypadł Wam do gustu?

 

Zobacz podobne

Scroll Up