Trendy we wnętrzach – Jesień 2017

Follow my blog with Bloglovin

Jesień to ulubiona pora roku wszystkich domatorów. Deszcze, brak słońca, a przez to długie wieczory są najlepszym usprawiedliwieniem dla bezkarnego przesiadywania w domu. Ciepły kocyk, herbata z cytryną, książka, czego chcieć więcej? Jesienią nasze potrzeby przechodzą swego rodzaju rewolucję, oczywiście ma to swoje odzwierciedlenie w dekoracji wnętrz. Poznajcie najgorętszee trendy wnętrzarskie tego sezonu.

1. Kolor,

chciałoby się rzec „w końcu powrócił!”. Jest to bez wątpnienia wielkie wejśce, ponieważ dotychczasowe jasne, neutralne barwy zastępują głębokie odcienie fioletu, granatu czy czerwieni. Niewątpliwie najmodniejszym kolorem sezonu będzie zdobywca tytułu „najbardziej lubiany kolor świata” – piękny, głęboki odcień – Marrs Green.

trendy wnętrzarskie 2017

2. Welur,

tą tkaninę znajdziemy nie tylko w dodatkach, welurowe meble są bezapelacyjnym hitem tego sezonu.

trendy wnętrzarskie 2017

3. Marmur

coraz częściej gości w naszych domach. W tym sezonie doskonale równoważy kolorystykę wnętrz.

trendy wnętrzarskie 2017

4. Złote elementy,

są teraz wszędzie, stanowią swego rodzaju biżuterię wnętrza. Złote dodatki ocieplą każdą przestrzeń, dodadzą jej szyku i elegancji. Idealnie komponują się z granatami i fioletami, stanowią piękną oprawę dla marmuru. Uwaga! Ze złotymi elementami można bardzo łatwo przesadzić, umiar jest w tym przypadku milewidziany.

trendy wnętrzarskie 2017

5. Mozaika,

to na nią stawiają dekoratorzy wnętrz projektując podłogi. Liczy się tutaj nie tylko gra kontrastowymi barwami, w cenie jest również łączenie z pozoru niepasujących do siebie materiałów i kształtów.

trendy wnętrzarskie 2017

6. Botaniczne motywy,

zdominowały jesienne dekoracje. Znajdziemy je na tekstyliach, ceramice, dekoracjach ściennych. Pięknie prezentują się w każdym wnętrzu.

trendy wnętrzarskie 2017

 

7. Klorowe szkło,

o głębokich barwach. Kruche jak dawniej, jednak pozbawione ostrości, kantów i kątów.

trendy wnętrzarskie 2017

źródło zdjęć: pinterest

Podsumowując, tegoroczne jesienne trendy wnętrzarskie zadowolą wszystkich, którzy dosyć mają już biało-szarych wnętrz. W tym sezonie z premedytacją możemy bawić się kolorem. Ja osobiście jestem zauroczona propozycjami projektantów na nadchodzący sezon, jestesem też bardzo ciekawa Waszych opinii:)

Zobacz podobne

Scroll Up