Trendy w stylu skandynawskim rodem z Bali?

trendy w stylu skandynawskim

Trendy w stylu skandynawskim w ostatnim czasie wyraźnie się zmieniły. Jestem ciekawa, czy Wy również zauważyliście te różnice. Styl skandynawski kochamy, niemniej jednak chcemy być w tej miłości jak nabradziej oryginalni. Coraz mniej mamy typowo minimalistycznych, surowych wnętrz. Uwagę przykuwają natomiast dodatki wykonane z naturalnych materiałów, miękkie tkaniny i coraz piękniejsze oświetlenie. Taka zmiana jest naturalną konsekwencją przesytu jednakowo wyglądającymi mieszkaniami. „Alternatywa dla białej kuchni to jeden z najczęściej czytanych artykułów na moim blogu. Szukamy oryginalnych pomysłów i świeżości, projektanci odpowiadają na nasze potrzeby wyznaczając nowe trendy w stylu skandynawskim.

Ciepłe, neutralne kolory…

Na ścianach coraz częściej występują ciepłe kolory ziemi. Mamy tutaj ferię odcieni, od najbardziej klasyczych, delikatnych beży po głęboką, ciemną czekoladę. Jedno jest wiadome, w nadchodzącym sezonie to właśnie szampański beż będzie „nowym szarym”.

trendy w stylu skandynawskim

Ściany z efektem specjalnym…

Efektowne przetarcia oraz tekstury, tym sposobem niegdyś zupenie neutralna, biała ściana stała się jednym z głównych elementów dekoracji. Form jest wiele: beton, cegła, naturalny kamień, dzięki takim mocnym akcentom wnętrza od razu nabierają charakteru.

trendy w stylu skandynawskim

Bajkowe oświetlenie…

Niezwykłe lampy nadają wnętrzom oryginalnego, wręcz bajkowego wyrazu, pięknie ocieplając przy tym przestrzeń. Ich forma również znacznie ewoluowała. Coraz częściej wykonane są one z przyjemnych w dotyku i dla oka tkanin. Fenomenalnie określają nowy skandynawski design.

trendy w stylu skandynawskim

Puszyste dywany wykonane z naturalnych tkanin…

Świetnie ocieplają nadal najczęściej wybieraną podłogę z surowego drewna. Nie ma chyba bardziej „hygge” dodatku niż puszysta, miła, naturalna tkanina po której możemy z wielką przyjemnością stąpać bosą stopą.

trendy w stylu skandynawskim

Ratanowe meble i dodatki…

Wspaniale współgrają z nadal prostym designem, ponadto nie wiem jak Wy, ale ja w takim wnętrzu czuję się jak na wakacjach. Temu właśnie mają służyć nowe trendy w stylu skandynawskim, abyśmy w naszym domu cieszyli się spokojem i wygodą rodem z wakacji na bali.

trendy w stylu skandynawskim

Coraz więcej zielonych roślin…

Niebawem typowo skandynawskie mieszkanie przerodzi się w typowo „miejską dżunglę”. Zielone rośliny o dużych liściach, rozmiarem niejednokrotnieprzypominające mini-drzewa, najlepiej w gigantycznych, betonowych doniczkach – to jest obecnie najbardziej w trendach. Wiąże się to również z coraz bardziej popularnym weganizmem i świadomym konsumpcjonizmem.

trendy w stylu skandynawskim

Naturalne dekoracje, trawy, kosze…

Od trawy pampasowej, po różnego rodzaju ozdobne osty, to obok zielonych roślin możemy spotkać w typowo skandynawskim miejscu. Zastosowanie tych dwóch trendów w jednym pomieszczeniu absolutnie się nie wyklucza. Jest w tym pewna nostalgia, typowa dla naszych północnych Sąsiadów. Z pozoru tak kontrastujące ze sobą elementy dekoracji, świetnie się razem komponują.

trendy w stylu skandynawskim

Obserwując to co zmienia się w dekoracji wnętrz i designie od razu na myśl przychodzi mi genialna intuicja Ani Skury, która dokładnie te najmodniejsze skandynawskie trendy sprowadza do nas o dziwo nie z Północy, a (uwaga!!!) z Bali! W jej baliskim sklepie NUSA STORE, znajdziecie dokładnie te wszystkie najmodniejsze dodatki w jedym miejscu. Niesamowite ile tak zupełnie odrębne dwa światy mają ze sobą wspólnego. Tym oto sposobem dowiadujemy się, że nowe skandynawskie trendy wcale nie pochodzą z Północy, a z bajecznego Bali!

Źródło zdjęć: Alvhem

Zobacz podobne

Scroll Up