Trendy w renowacji mebli – co jest modne?

Trendy w renowacji mebli nie będą w tym roku zaskoczeniem. Na meble po renowacji jest aktualnie moda – nie da się tego ukryć. Mimo, że każdego dnia powstaje projekt nowego mebla, firmy do oferty wprowadzają swoje nowości. Trend ten jest właśnie w rozkwicie i jak każdy ulega temu, co jest aktualnie modne. A zatem co jest modne w renowacji? Na to pytanie odpowiada Małgorzata Stasinowska, właścicielka GOOD INSIDE, prywatnie entuzjastka odnawiania i przywracania blasku zapomnianym meblom.

trendy w renowacji mebli

Modne jest to, co aktualnie jest modne we wnętrzach. Meble, które tak chętnie przerabiamy, muszą pasować do naszych mieszkań. Zatem, najbardziej atrakcyjne są te, zaprojektowane w oparciu o aktualne trendy. Ostatnimi czasy rządzi welur. Przebojem wrócił (przecież moda się powtarza prawda?) na salony i ma się świetnie. Mam wrażenie, że zaczęło się to wszystko od koloru butelkowej zieleni, która najlepiej prezentuje się właśnie w tej tkaninie.

trendy w renowacji mebli

Jest ona ciepła, miękka, bardzo przyjemna w dotyku, dostępna we wszystkich kolorach. Welur jest wdzięczny w użytkowaniu, odporny na ścieralność i zabrudzenia. Nie oznacza to oczywiście, że się nie niszczy. Musimy o niego dbać. Nie ma tkanin niezniszczalnych. Czerwone wino pozostanie czerwonym winem i plamą jeśli nie zadziałamy mądrze. Wróćmy do renowacji. W ostatnich miesiącach widzę mnóstwo realizacji właśnie w tej tapicerce. Sama również zdecydowałam się na nią przy większości swoich projektów.

Do dwóch projektów wybrałam raz nieco inną, ale jakże ciekawą tkanię. Jest to tapicerka bardzo podobna do weluru – daje to samo poczucie miękkości, a do tego ma efekt 3D. Tkanina ma jakby „wypustki”, nie jest płaska. Pod palcami czuć delikatne mrowienie, kiedy przeczesuje się ją dłońmi.  Dzięki temu mamy wrażenie, że się dosłownie mieni. Przykładem na zdjęciu są dwa krzesła Zbyszki w w/w tapicerce:

trendy w renowacji mebli

Kolejnym trendem jaki obserwuję w renowacji jest wpływ pór roku na wybierane kolory. Zimą dominowały: srebro, złoto, czerń, szarości i brązy, natomiast od początku marca zaczęły pojawiać się coraz bardziej odważne kolory nawiązujące do tęsknoty Polaków za wiosną. Tylko czekać, kiedy żółć i turkus wróci na salony, jako wakacyjne wspomnienie lazurowych plaż.

Co do mebli (już nie foteli), coraz częściej pojawiają się realizacje, gdzie nie odnawia się tylko lakieru, ale również dodaje elementy malowane farbami mono kolorowymi, jak np. pomalowanie szuflad na mat, gdzie reszta pozostaje w lakierze na wysoki połysk.

trendy w renowacji mebli

Często maluje się obrzeże. Daje to świetny, ponadczasowy efekt.

Zabiegiem, który bardzo lubię jest malowanie nóżek. Niby detal, a potrafi pięknie odmienić mebel.

trendy w renowacji mebli

Co się jeszcze pojawi? To zależy od naszej kreatywności. Za każdym razem zdumiewa mnie to, na co człowiek potrafi wpaść i jak zinterpretować dany mebel. Ja przy następnych realizacjach zrezygnuję z kolorów mono i pójdę mocno we wzory, ponieważ nasi klienci otworzyli mi oczy w jednym ważnym aspekcie. Jeśli ktoś decyduje się na zakup fotela po renowacji, to ma być to wisienka na torcie dla całego domu.

trendy w renowacji mebli

źródło zdjęć: good inside

GOOD INSIDE to sklep z polskim designem. Powstał w 2017 roku z inicjatywy pasjonatów polskiego wzornictwa – Małgorzaty i Przemysława Stasinowskich. Właściciele stawiają na jakość i funkcjonalność przedmiotów. Warunkiem koniecznym jest również 100% made in Poland. Celem marki jest promowanie polskiego wzornictwa. W ofercie sklepu można znaleźć między innymi odnowione kultowe, meble z lat 60.,70. i 80. Po więcej zapraszam na stronę internetową GOOD INSIDE.

Zobacz podobne

Scroll Up