Telewizor w sypialni – fakty i mity

Według statystyk, grudzień jest miesiącem, w którym oglądamy najwięcej filmów. Długie, zimowe wieczory uwielbiamy spędzać w domowym zaciszu, z kubkiem herbaty i ulubioną (najlepiej świąteczną) komedią. Sypialnia wbrew temu co się powszechnie sądzi, może być świetnym miejscem na seanse filmowe. W większości sypialni jest już telewizor, ale nie zawsze zainstalowany tak, by można wygodnie z niego korzystać.

Nie jest odkryciem, że telewizję w sypialni zazwyczaj oglądamy leżąc:) Niestety telewizor ustawiony na półce lub zawieszony na ścianie absolutnie nie pasuje do naszej wygodnej, leżącej pozycji. Przy takim umiejscowieniu ekranu, będziemy zmuszeni do ciągłego unoszenia głowy w jego kierunku . Zwykle w tym celu podkładamy pod głowę dodatkową poduszkę. Taka pozycja jest bardzo męcząca, po dłuższej chwili zamiast upragnionego relaksu mamy nieznośne uczucie bólu.

Gdzie w takim razie najlepiej umiejscowić telewizor?
Zgodnie z zasadami ergonomii ekran telewizora powinien znajdować się w miejscu, gdzie patrzymy w naturalny, wygodny sposób. Sufit? – to właśnie tam znajduje się punkt, w który każdy z nas swobodnie się wpatruje i to tam powinien znaleźć się ekran odbiornika. To spostrzeżenie legło u podstaw opracowania przez gdyńską firmę Sigden, nowego, ergonomicznego sposobu instalacji telewizorów w sypialniach. Zachęcam Was do obejrzenia tego filmu—>(tutaj)

Jakie są zalety tego typu instalacji?

  • wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda, wszystko to oczywiście w oparciu o zasady ergonomii. Dzięki optymalnej odległości od widza ( ok. 3 x przekątna ekranu ), wrażenia będą niemalże kinowe.
  • oszczędność miejsca – zyskamy wolną przestrzeń narzeciwko łóżka, którą możemy wykorzystać np. na toaletkę. Jest to ogromne ułatwienie dla właścicieli małych mieszkań, bądź trudnych w aranżacji pomieszczeń.
  • nowoczesny design i minimalistyczna forma będą pasowały do każdego stylu.

Jak się okazuje nie ma rzeczy niemożliwych. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że telewizor możemy postawić bądź
na szafce, bądź powiesić na przwciwległej ścianie. Nic bardziej mylnego, zmiana designu urządzeń otworzyła nas na inne sposoby i miejsca instalacji. Ograniczenia w tej kwestii praktycznie nie istnieją. Nie musisz wybierać się do kina, w domowym zaciszu, wygodnie i komfortowo będziesz mógł cieszyć się seansem filmowych na własnych zasadach.

 

Zobacz podobne

Scroll Up