Jakie tapety wybrać? Najnowsze trendy

Ten temat wbrew pozorom jest bardzo kontrowersyjny. Jego poruszenie zazwyczaj wywołuje skrajne emocje wśród zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. Dlaczego zdecydowałam się go dzisiaj poruszyć? Przeglądałam ostatnio mnóstwo topowych realizacji wnętrz i ucieszyło mnie, że coraz bardziej składniamy się ku „udomowieniu” przestrzeni i ociepleniu tak bardzo ostatnio popularnych bialo-szarych wnętrz.

Tapety umożliwiają łatwe wprowadzenie do wnętrza wzoru lub faktury. Dzięki nim pomieszczenia nabierają charakteru. W zależności czym będziesz kierowała się przy wyborze – czy będą one pasowały do stylistyki Twojego domu, czy będą mieć odpowiedni wzór, bądź wzór typowy dla regionu w którym mieszkasz, a może po prostu podoba Ci się pomysł wprowadzenia interesującego deseniu do wnętrza? Tak czy inaczej spotkasz się z ogromym wyborem faktur i motywów – od niezwykle delikatnych do najbardziej wyrazistych, naśladujących wzory z różnych epok.

Wbrew pozorom wybór tapety wcale nie jest taki łatwy. Jej motyw, kolor i skala mają duże znaczenie. Najpierw zastanów się jaki kolor ścian wybierzesz, planując ogólny charakter wystroju wnętrza. Wybrana przez Ciebie barwa powinna dominować w tapecie i tworzyć spójną całość. Odpowiedz sobie na pytanie gdzie jeszcze w pokoju pojawi się ten wzór – na tapicerce, dywanie, dekoracji okien? Czy chcesz, żeby tapeta determinowała styl całego pomieszczenia, czy delikatnie przyciągała wzrok, będąc wyłącznie dyskretnym uzupełnieniem?

Często boimy się, że kładąc tapetę raz, zostanie  ona na zawsze. Nic bardziej mylego, obecne materiały są jak najbardziej bezpieczne i łatwo usuwalne.

Podsumowując, tapety nadają wnętrzu stylu i wyrazu, pozwalają nam bawić się wzorami i fakturami, wprowadzając tym samym element urozmaicenia.

Niezależnie od stylu swojego mieszkania na pewno uda Ci się znaleźć tą odpowiednią. Ogromny wybrór znajdziesz na tapetuj.pl. Ta strona to również skarbnica wiedzy dla tych, którzy w temacie tapet nie mają żadnego doświadczenia.

Poniżej moje ulubione kolekcje : Elegance & Kelly Hoppen Style 2

jakie tapety jakie tapety

jakie tapety jakie tapety

jakie tapety jakie tapety

jakie tapety jakie tapety

jakie tapety

źródło zdjęć: tapetuj.pl

Zobacz podobne

Scroll Up