Projekty energooszczędnych domów

Projektów energooszczędnych domów to coraz częściej pojawiający się temat.Budowa domu, szczególnie tego pierwszego, to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych, jak i najtrudniejszych okresów w życiu. Ilośc decyzji jaką trzeba podjąć niejednokrotnie przekracza nasze wyobrażenia. Temat pierwszego, własnego miejsca na ziemi jest mi szczególnie bliski, ponieważ w niedalekiej przyszłości sama będę stawała przed tego typu wyborem. Im więcej wiemy w danym temacie, tym mniej się stresujemy. Sama bardzo lubię dociekać, dlatego też powstał ten blog, by móc się z Wami tą wiedzą
W dzisiejszym poście chciałabym Wam zaprezentować TOP 5 projektów domów energooszczędnych, na które decydujemy się najczęściej.

1. Ariel BSA1929 

projekty energooszczędnych domów

Parterowy dom jednorodzinny z dachem kopertowym oraz dwustanowiskowym garażem. Sama bryła jest stosunkowo niska przez co nie wymaga dużej działki. Tradycyjna forma i prosta elewacja mają charakter ponadczasowy. Idealny dla rodziny  2+2.  Usytuowanie od strony południowo-zachodniej oraz wyposażenie w wysokie okna, zapewni intensywne doświetlenie wnętrz. Takie rozmieszczenie pomieszczeń nie tylko zapewnia domownikom komfort prywatności, ale również wpływa na lepszą organizację przestrzeni. Duży, wielopłaszczyznowy taras otaczający dom, sprzyja relaksowi na świeżym powietrzu.

2. HomeKoncept-31 KRX1034

projekty energooszczędnych domów

Idealny na średniej szerokości działkę, do zabudowy wolnostojącej. Neutralna bryła wpasuje się w każde otoczenie. Plusem jest niewątpliwie dwustanowiskowy garaż wysunięty do przodu. Dach wielospadowy nadaje całości nowoczesnego wyglądu. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się usytuowanie frontu od strony południowej. W związku z tym, że jest to dom parterowy, komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Będzie on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przewidziana w projekcie garderoba szczególnie zwróciła moją uwagę:)

3. HomeKoncept-26 KRX1030

projekty energooszczędnych domów

Dom parterowy o oryginalnej i ciekawej formie z dużym garażem. Przyznam, że jego prosty, współczesny design bardzo do mnie przemawia. Przestronne i przemyślane wnętrze sprawdzi się w sam raz dla pięcioosobowej rodziny. Elewacja, stanowiącą połączenie betonu i drewna, wraz z dużymi oknami, nadaje projektowi niepowtarzalnego charakteru. Większość ścian pokoju dziennego jest przeszklona, dając nam tym samym stałe źródło naturalnego światła. Największym i najbardziej zauważalnym atutem domu HomeKoncept-26 jest jego oryginalny wygląd, oraz niekonwencjonalne połączenie materiałów na elewacji.

4. Simon G2 WRC2596

projekty energooszczędnych domów

Idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Parterowa zabudowa jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych, oraz rodzin z małymi dziećmi. Prosta bryła znacznie ułatwia proces budowy. Jest to ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Garaż przewidziany w projekcie jest również dwustanowiskowy. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym (z możliwością zagospodarowania poddasza), który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Jego wygląd zewnętrzny zadowoli wielbicieli stylu tradycyjnego, ceniących klasykę i prostotę.

5. Liv 3 G2 WRC2015

projekty energooszczędnych domów

Ten projekt domu to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje prosta konstrukcja, dlatego będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli. Propozycja dla zwolenników dachu kopertowego i pomieszczeń na poddaszu. Idealny dla 2-4 osobowej rodziny. Kuchnia jes tutaj zamknięta na salon. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest tutaj pojemna spiżarka. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Budynek ten został zaprojektowany w technologii murowanej.

Własny dom to niewątpliwie marzenie większości z nas. Zanim jednak podejmiemy taką decyzję warto ją szczegółowo przeanalizować. Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się dla Was przydatny.

Zobacz podobne

Scroll Up