Nowoczesne, męskie wnętrza: Sopot

Nowoczesne męskie wnętrza zawsze kryją w sobie ciekawe rozwiązania. W dzisiejszym artykule, chcialabym Wam pokazać pewną wnętrzarską perełkę. Długo szukałam projektu wnętrza innego niż wszystkie. W końcu znalazłam idealne. To 70 metrowe mieszkanie w Sopcie, zostało zaprojektowane przez FORMATIV, dla mężczyzny z niezwyklą wrażliwością na sztukę. Nie znajdziecie tutaj nic przypadkowego, wszystko ma swoje miejsce.

nowoczesne męskie wnętrza

sofa / stolik

Zgodnie z życzeniem właściciela, stylistyka całości nawiązuje do amerykańskiego modernizmu z lat 60. Mamy tutaj przewagę ciemnych barw, co przy takim rozmiarze okien zupełnie nie przytłacza. Dodatkowo połączenie z orzechowym drewnem pozytywnie wpływa na przytulność wnętrza. Proste formy nazwiązują zarazem do klasyki i nowoczesności. Ten fotogeniczny model to nie sprytny zabieg fotografa, to uroczy pupil właściciela.

nowoczesne męskie wnętrza

Mocne bryły, oraz ponadczasowe materiały tworzą niezwykle estetyczną i elegancką przestrzeń. Mimo, że mamy tutaj sporo designerskich dodatków, absolutnie nie przytłaczają one całości. Wręcz przeciwnie, są jej idealnym uzupełnieniem. Tak właśnie wyobrażam sobie prawdziwe, nowoczesne, męskie wnętrze.

nowoczesne męskie wnętrza

stół / krzesła

Projekt jest przykładem jednego z najciekawszych układów funkcjonalnych jakie widziałam. Całość podzielona jest na dwie części: strefę dzienną, oraz prywatną. Sypialnia to pokój przejściowy, do którego wejście zostało ukryte za kuchnią. Dzięki temu mamy 3 pomieszczenia znajdujące się w jednej osi: sypialnia – łazienka – z garderobą na końcu. Jeśli głębiej się nad tym zastanowimy, jest to co prawda odważne, niemniej jednak bardzo logiczne rozwiązanie.

nowoczesne męskie wnętrza

nowoczesne męskie wnętrza

nowoczesne męskie wnętrza

lampy

Jak sami zauważyliście, w mieszkaniu mamy całkiem sporą kolekcję dzieł sztuki, oraz sztuki użytkowej. Dużą jej część wyszukał sam właściciel. Wybrane dodatki świetnie wpasowują się  w klimat całości, dodając jej oryginalnego charakteru.

nowoczesne męskie wnętrza

nowoczesne męskie wnętrza

Minimalistyczna łazienka znajduje się przy wyjściu na mniejszy taras. Zastosowane w niej materiały i dodatki tworzą atmosferę harmoni i prywatności, jak na prawdziwe męskie wnętrze przystało. Nie ma tutaj żadnych zbędnych przedmiotów, wszystko jest przemyślane i spersonalizowane.

nowoczesne męskie wnętrza

zdjęcia: Paweł Mądry

Klasyka, nowoczesność i elegancja – inaczej nie mogłabym tego określić. Współpraca właściciela i architektów zaowocowała oryginalną, niezwykle atrakcyjną, męską przestrzenią. Praktyczne rozwiązania, oraz odważny układ mieszkania tworzą z niego swego rodzaju designerską perełkę. Po więcej projektów FORMATIV zapraszam tutaj:)

Zobacz podobne

Scroll Up