Najczęściej budowane projekty domów w Polsce.

Na pytanie „Jaki będzie mój dom?” każdy z nas udzieli innej odpowiedzi. Mamy różne cele, gust, potrzeby, prowadzimy odmienny styl życia, ale wszyscy pragniemy, aby nasz dom był piękny, a przebywanie w nim sprawiało nam radość i dawało poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli na poważnie myślisz o posiadaniu własnego kawałka ziemi, warto jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie zastanowić się nad jego funkcjonalnością. Ustytuowanie domu, projekt i plan określają nam przestrzeń, w której żyjemy. Decydują o tym jak wygląda nasz dom i jak się w nim czujemy, ale także generują problemy, które musimy rozwiązać przystępując do etapu związanego z dekoracją wnętrz. Dlatego decyzja o wyborze projektu idealnego jest w gruncie rzeczy bardzo trudna. Im więcej czasu poświęcimy na rozważenie wszystkich za i przeciw przed zakupem, tym mniesze pradopodobieństwo nieprzewidzianych komplikacji po. Dzisiaj razem z portalem extradom, chciałabym Wam zaprezentować 5 najpopularniejszych obecnie projektów domów.

1. Kendra Mała – 126,87 m²

najczęsciej budowane domy

Projekt dla osób ceniących klasykę i prostotę. Idealny dla posiadaczy średniej wielkości działki. Sama bryła nie jest skomplikowana, przez co obniża to koszty budowy. Jest to dom parterowy z poddaszem użytkowym, posiada zamkniętą kuchnię, co ucieszy wszystkich, którzy nie są zwolennikami zapachów jedzenia w salonie. W projekcie uwzględniono odzielnie pomieszczenie na spiżarnię czy garderobę. Ogromną zaletą jest również garaż. W salonie połączonym z jadalnią, znajduje się kominek, który nadaje całości bardzo przytulnego charakteru. Dom ten spełni wymagania 4-6 osobowej rodziny.

2. Armanda – 133,85 m²najczęsciej budowane domy

Niewątpliwą zaletą tego projektu jest taras, który na pewno znajdzie niejednego zwolennika odpoczynku w domowym zaciszu. W domu znajdują się 4 sypialnie oraz po 2 łazienki na każdym piętrze. Kuchnia również jest tutaj zamknięta, kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Projekt również dla rodziny 4-6 osobowej.

3. Noelia BIS 2M – 130,09 m²

najczęsciej budowane domy

Sama bryła budynku posiada prostą formę, dlatego też będzie prezentowała się bardzo dobrze, niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi. Projekt skierowany jest dla osób posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej, można go również zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Dwustanowiskowy garaż oraz taras to ogromna zaleta projektu. Dom przeznaczony jest dla rodziny 4-6 osobowej.

4.  Karmelita Gold 2M – 148,99 m²

najczęsciej budowane domy

Klasyka, prostota i funkcjonalizm. Taras, dwustanowiskowy garaż, jadalnia połączona z pokojem dziennym. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia proces budowy. Estetyka wykoniania oraz praktyczne rozwiązania tworzą ten projekt idealnym dla 4-6 osobowej rodziny.

5. Murator M132 Wariantowy – 128,2 m²

najczęsciej budowane domy

Ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Prosta bryła znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza oraz świetnie wpisuje się w otoczenie. Otwarta kuchnia, jadalnia połączona z pokojem dziennym, garaż jednostanowiskowy, taras – wszystko czego nam potrzeba:) Rozkład pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny – projekt przewidziany dla 4-6 osobowej rodziny.

Podsumowując, najczęsciej budowane domy w Polsce to projekty parterowe z poddaszem użytkowym, przykryte dwuspadowym lub wielospadowym dachem. Interesują nas przeważnie projekty z garażem i tarasem. Coraz częściej skłaniamy się ku prostocie, która świetnie współgra z każdym otoczeniem. Jesteśmy coraz bardziej świadomi i wybieramy najbardzoej funkcjonalne rozwiązania. Więcej informacjii o projektach, oraz mnóstwo cennych wskazówkach dotyczących wyboru wymarzonego domu znajdziecie na portalu extradom.

Zobacz podobne

Scroll Up