Najciekawsze targi wnętrz drugiej połowy 2018 roku

Najciekawsze targi wnętrz i designu 2018 roku przyciągają tłumy pasjonatów, oraz osób zawodowo związanych z tematem. Zanim przystąpiłam do napisania tego artykułu, sama nie byłam świadoma jak wiele tego typu wnętrzarskich wydarzeń odbywa się każdego miesiąca. Poniższe zestawienie zawiera moim zdaniem zbiór najciekawszych targów. Starałam się sporządzić to kalendarium uwzględniając najpopularniejsze eventy wyposażenia wnętrz, trendów meblarskich oraz szeroko rozumianego designu.

najciekawsze targi wnętrz 2018

1. GRAND DESIGNS LIVE – MAJ 5-13 LONDYN

Event powstał z inspiracji programem emitowanym w Channel 4 – Grand Design, którego prowadzącym jest guru aranżacji wnętrz Kevin McCloud. Prezentowane są tutaj najnowsze trendy wnętrzarskie, oraz innowacyjne rozwiązania podzielone na 6 różnych kategorii: (Builds, Gardens, Interiors, Kitchen & Bathrooms, Technology, Design Arcade). W wydarzeniu weźmie udział ponad 500 wystawców.

2. NYCXDESIGN – MAJ 11-23 NOWY JORK

To wydarzenie jest swego rodzaju platformą współpracy, gdzie uczestnicy mają okazję nie tylko być na bieżąco z nowinkami wnętrzarskimi, ale również wszystkim co ze światem designu jest związane. Mamy tutaj do wyboru różnego rodzaju wystawy, instalacje po prezentacje zupełnie nowych produktów. Event nie skupia się wyłącznie na aranżacji wnętrz, to szeroki przekrój kategorii: od architektury, edukacji, mody po najnowsze trendy DIY.

3. ARCHITECT@WORK – MAJ 16-17 KOPENHAGA

Targi te cyklicznie pojawiają się w różnych, wybranych miastach świata. Skupiają najlepszych przedstawicieli architektury i świata designu. Ideą przewodnią wydarzenia jest rozwój i innowacja, stąd proces kwalifikacyjny dla wystawców jest bardzo surowy. Nie można tutaj dwa razy prezentować tego samego rozwiązania. Dodatkowo, wszystkie prezentowane produkty muszą być sygnowane nazwiskiem projektanta. Zwróćcie uwagę na ciemne, minimalistyczne stoiska. Zostały one zaprojektowane tak, aby nie odwracać uwagi od oferty wystawców.

4. 16TH BIENNALE ARCHITETTURA – MAJ 26 – LISTOPAD 25  WENECJA

Jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z architekturą drugiej połowy 2018 roku. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest Freespace. Biennale to również swego rodzaju platforma dyskusyjna, gdzie poruszane są główne wyzwania i problemy, związane z architekturą we współczesnym świecie.

5. INTERIOR LIFESTYLE TOKYO – MAJ 30 – CZERWIEC 1 TOKYO

Największe japońskie targi, na których prezentowane są najnowsze produkty z dziedziny dekoracji i wyposażenia domów, oraz szeroko rozumianej branży gadżetów. Spotykają się tutaj nie tylko architekci i dekoratrzy wnętrz, ale również hotelarze i właściciele sklepów. Targi odbywają się w dwóch terminach, druga tegoroczna edycja planowana jest na 14-16 listopada.

6. BARCELONA DESIGN WEEK– CZERWIEC 5-14 BARCELONA

Podczas tygodniowego spotkania, uczestnicy będą mogli nie tylko podziwiać wystawy najnowszych trendów, ale również wziąć udział w spotkaniach networkingowych, debatach i prezentacjach.

7. HELSINKI DESIGN WEEK– WRZESIEŃ 6-16 HELSINKI

Nie może tutaj zabraknąć pasjonatów stylu skandynawskiego. To największe tego typu targi w Europie Północnej. Event ma charakter interdyscyplinarny, podziwiać tu możemy nie tylko trendy dekoracji wnętrz, ale również nowości w dziedzinie architektury i mody. W ubiegłym roku targi odwiedziło ponad 161 000 osób. Według mnie to top 3 z kategorii najciekawsze targi wnętrz.

8. PARIS DESIGN WEEK– WRZESIEŃ 6-9 PARYŻ

To wydarzenie ma bardzo holistyczne podejście do designu. Event został podzielony na 8 motywów przewodnich:
sztuka i design, jedzenie, moda, recykling, japonistyka, projekty, Savoir-Faire, ikony designu. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 200 wystawców. Na pewno warto się tutaj wybrać.

9. 100% DESIGN – WRZESIEŃ 19-22 LONDYN

Zaraz po targach iSaloni w Mediolanie, to największa tego typu prestiżowe przedsięwzięcie w Europie. Ten festiwal designu wyznacza trendy i jest niezastąpioną platformą promocji. Znajdziemy tutaj nie tylko wystawy dotyczące wyposażenia wnętrz, ale również prezentacje nowych materiałów, instalacji, oraz innowacyjnych rozwiązań.

10. INDEX – WRZESIEŃ 26-29 DUBAJ

To największe targi mebli i wyposażenia wnętrz jakie organizowane są w Zatoce Perskiej. Po sukcesie edycji marcowej, w kórej udział wzięło ponad 800 wystawców zdecydowano powtórzyć wydarzenie we wrześniu. Na targach możemy spodziewać się sporej dawki inspiracji zwiazanych z wyposażeniem biur i powierzchni użytkowych. Dokładny plan targów możecie otrzymać tutaj.

11. VIENNA DESIGN WEEK– WRZESIEŃ 28 – PAŹDZIERNIK 7 WIEDEŃ

Największy tego typu event w Austrii. Podczas festiwalu miasto zamienia się w jedną wielką wystawę. W wydarzeniu biorą udział różne instytucje, muzea i sklepy prezentując swój specjalny program na tę właśnie okazję

12. VENICE DESIGN WEEK– PAŹDZIERNIK 6-14 WENECJA

Uczestnicy tego wydarzenia będą mogą podziwiać uroki miasta w świetnie zaaranżowanej wystawie designu. Tutaj podobnie jak w Wiedniu, w festiwal zaangażowane są instytucje publiczne. Wspaniałe wystawy przyciągają co roku tysiące pasjonatów.

12. DUTCH DESIGN WEEK– PAŹDZIERNIK 20-28 EINDHOVEN

Podzielony na 9 różnych kategorii event, przyciąga rocznie coraz więcej osób. To najważniejsze wydarzenie poświęcone designowi w szerokim tego słowa znaczeniu w Holandii. Tutaj każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Tematyka jest dość rozbudowana, mamy tutaj prezentacje związane zarówno z dekoracją wnętrz, jak i projektowaniem graficznym czy modą. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 2500 wystawców.

13. WORLD ARCHITECTURE FESTIVAL – LISTOPAD 28-30 AMSTERDAM

Święto architektury, to chyba najlepsze określenie dla tego eventu. W wydarzeniu biorą udział najlepsi architekci z całego świata, prezentując swoje prace wybitnemu gronu jury. O pożądaną nagrodę, w tym roku konkurować będzie ok. 500 pracowni. Jest to swego rodzaju gala oskarów architektury.

Jak sami widzicie, dzieje się naprawdę wiele, a powyższe wydarzenia to tylko garstka eventów odbywających się w drugiej połowie roku. Mnóstwo z nich na nasze szczęscie ma miejsce w Europie. Jestem ciekawa które z nich to Waszym zdaniem najciekawsze targi wnętrz. Dajcie znać w komentarzu:)

najciekawsze targi wnętrz

najciekawsze targi wnętrz

najciekawsze targi wnętrz najciekawsze targi wnętrz najciekawsze targi wnętrz

Zobacz podobne

Scroll Up