Najczęściej budowane projekty domów w Polsce.

Na pytanie „Jaki będzie mój dom?” każdy z nas udzieli innej odpowiedzi. Mamy różne cele, gust, potrzeby, prowadzimy odmienny styl życia, ale wszyscy pragniemy, aby nasz dom był piękny, a przebywanie w nim sprawiało nam radość i dawało poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli na poważnie myślisz o posiadaniu własnego kawałka ziemi, warto jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie zastanowić się nad jego funkcjonalnością. Ustytuowanie domu, projekt i plan określają nam przestrzeń, w której żyjemy. Decydują o tym jak wygląda nasz dom i jak się w nim czujemy, ale także generują problemy, które musimy rozwiązać przystępując do etapu związanego z dekoracją wnętrz. Dlatego decyzja o wyborze projektu idealnego jest w gruncie rzeczy bardzo trudna. Im więcej czasu poświęcimy na rozważenie wszystkich za i przeciw przed zakupem, tym mniesze pradopodobieństwo nieprzewidzianych komplikacji po. Dzisiaj razem z portalem extradom, chciałabym Wam zaprezentować 5 najpopularniejszych obecnie projektów domów.

1. Kendra Mała – 126,87 m²

najczęsciej budowane domy

Projekt dla osób ceniących klasykę i prostotę. Idealny dla posiadaczy średniej wielkości działki. Sama bryła nie jest skomplikowana, przez co obniża to koszty budowy. Jest to dom parterowy z poddaszem użytkowym, posiada zamkniętą kuchnię, co ucieszy wszystkich, którzy nie są zwolennikami zapachów jedzenia w salonie. W projekcie uwzględniono odzielnie pomieszczenie na spiżarnię czy garderobę. Ogromną zaletą jest również garaż. W salonie połączonym z jadalnią, znajduje się kominek, który nadaje całości bardzo przytulnego charakteru. Dom ten spełni wymagania 4-6 osobowej rodziny.

2. Armanda – 133,85 m²najczęsciej budowane domy

Niewątpliwą zaletą tego projektu jest taras, który na pewno znajdzie niejednego zwolennika odpoczynku w domowym zaciszu. W domu znajdują się 4 sypialnie oraz po 2 łazienki na każdym piętrze. Kuchnia również jest tutaj zamknięta, kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Projekt również dla rodziny 4-6 osobowej.

3. Noelia BIS 2M – 130,09 m²

najczęsciej budowane domy

Sama bryła budynku posiada prostą formę, dlatego też będzie prezentowała się bardzo dobrze, niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi. Projekt skierowany jest dla osób posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej, można go również zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Dwustanowiskowy garaż oraz taras to ogromna zaleta projektu. Dom przeznaczony jest dla rodziny 4-6 osobowej.

4.  Karmelita Gold 2M – 148,99 m²

najczęsciej budowane domy

Klasyka, prostota i funkcjonalizm. Taras, dwustanowiskowy garaż, jadalnia połączona z pokojem dziennym. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia proces budowy. Estetyka wykoniania oraz praktyczne rozwiązania tworzą ten projekt idealnym dla 4-6 osobowej rodziny.

5. Murator M132 Wariantowy – 128,2 m²

najczęsciej budowane domy

Ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Prosta bryła znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza oraz świetnie wpisuje się w otoczenie. Otwarta kuchnia, jadalnia połączona z pokojem dziennym, garaż jednostanowiskowy, taras – wszystko czego nam potrzeba:) Rozkład pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny – projekt przewidziany dla 4-6 osobowej rodziny.

Podsumowując, najczęsciej budowane domy w Polsce to projekty parterowe z poddaszem użytkowym, przykryte dwuspadowym lub wielospadowym dachem. Interesują nas przeważnie projekty z garażem i tarasem. Coraz częściej skłaniamy się ku prostocie, która świetnie współgra z każdym otoczeniem. Jesteśmy coraz bardziej świadomi i wybieramy najbardzoej funkcjonalne rozwiązania. Więcej informacjii o projektach, oraz mnóstwo cennych wskazówkach dotyczących wyboru wymarzonego domu znajdziecie na portalu extradom.

Share This Story

Lifestyle

You May Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

fifteen + 5 =