Na dobry sen…

Dobry sen to w dzisiejszych czasach dobro niemal luksusowe. Żyjemy szybko, śpimy krótko i wcale nie jest nam z tym dobrze. Podobno organizm dorosłego człowieka potrzebuje ok 7-8 godzin snu aby w pełni się zregenerować. Nie dosypiając robimy sobie wiele złego…obniżamy koncentrację, odporność, efektywność a nawet stabilność emocjonalną. Na jakość snu wpływa bardzo wiele czynników, szczególnie zaś nasze otoczenie. Istotne jest nie tylko to pod czym śpimy, ale również rodzaj podłogi w sypialni, farby, którą zostały pomalowane ściany, czy obecność roślin. Poniżesze wskazówki pomogą Ci cieszyć się dobrym, zdrowym snem:

1. Sport. Ćwicz min 20-30 minut dziennie. Endorfiny pomagą Ci obniżyć poziom stresu, oraz zmniejszą ryzyko pojawienia się objawów niepokoju. Pamiętaj jednak, że ćwiczenia powinny być wykonywanie maksymalnie 2-3 godziny przed snem.

dobry sen

2. Jedzenie. Kolacja powinna być lekkostrawna, również nie później niż 2 h przed snem.

dobry sen

3. Mocną herbatę zastąp aromatycznym naparem z ziół. Melisa, bratek, szałwia, sprawdzą się idealnie.

dobry sen

4. Powietrze. Zadbaj o to, aby pomieszczenie w którym śpisz było wywietrzone.

dobry sen

5. Kołdra. Tutaj nie ma drogi na skróty. Odpowiednia kołdra to gwarancja dobrego snu. Codziennie używamy niezliczonej ilości kosmetyków i detergentów, aby czuć się czysto i higienicznie. Dlaczego więc nie martwimy się o to wchodząc do łóżka, które jest siedliskiem bakterii? To właśnie z myślą o zdrowym i spokojnym śnie firma WENDRE stworzyła kolekcję ANTIBACTERIAL. Produkty z tej serii, dzięki zastosowaniu innowacyjnego połączenia materiałów przeciwdziałają namnażaniu się bakterii, ale również są niezwykle miękkie i puszyste.

dobry sen

6. Gorąca kąpiel. Do tego chyba nie trzeba nikogo przekonywać;)

dobry sen

7. Książka i internetowy detoks. Ostatnią godzinę przed snem staraj się spędzić jak najdalej od telefonu i komputera. Książka będzie najlepszym rozwiązaniem w walce ze szkodliwym promieniowaniem urządzeń. W połączeniu z wyżej wspomnianym naparem z ziół stworzy duet idealny.

dobry sen

źródło zdjęć: własne&pinterest

A jakie są Wasze sposoby?

Dobrej nocy Kochani;)

Share This Story

Lifestyle

You May Also Like

1 comment

  1. 1

    Łamię dokładnie wszystkie punkty… A nie, przepraszam – uwielbiam gorące kąpiele 😉 I wydaje mi się, że mam dobrą kołdrę, choć pochodzi z Lidla, Leclerca czy innego marketu.

    Pozdrawiam i zapraszam do nas, Ania z D.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

fourteen − seven =