Jak wykorzystać wiosnę do wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu?

Wiosna to bardzo dobry czas na zmiany w życiu. Większość z nas etap nowych postanowień zamknęła już w styczniu. Wielkie brawa dla tych, którzy dzisiaj jeszcze pamietają, co postanowili stobie 3 miesiące temu. Chwała tym, którzy rzetelnie zabrali się za realizację swoich celów. Wiadomo… chodzi tutaj głównie o konsekwencje, ale jak można być konsekwentnym w takich miesiącach jak styczeń i luty…:)??? Ciężko trzymać się swoich postanowień, kiedy dzień kończy się zanim jeszcze dobrze się zaczął. Nie wiem, jak Wy to znosicie ale mi było naprawdę ciężko. Dlatego mamy teraz drugą szansę na wiosenne przebudzenie:)

Wiosna daje nam ten wyjątkowy zastrzyk energii, który naprawdę warto wykorzystać dla dobrych zmian. To czas, kiedy wszystko nam sprzyja. Obserwujemy jak przyroda budzi sie do życia, obudźmy się też i my!

zmiany w życiu

1. Zrób rachunek sumienia z postanowień noworocznych.

To własnie teraz warto wziąć pod lupę nasze noworoczne postanowienia i zrobić mały rachunek sumienia. Bądź ze sobą szczera/ry i rzetelnie podejdź do zadania. Poddaj analizie każde planowane działanie tak aby relanie rozłożyć siły i czas potrzebny na jego realizacje. Ten sprytny zabieg sprowadzi Cię ponownie na właściwe tory.
zmiany w życiu

2. Wyrób w sobie nowy nawyk.

Naukowcy dowodzą, że zamiana danej czynności w nawyk zajmie nam około 6 tygodni. Po tym czasie, same zdziwicie się jak łatwo jest taki dobry nawyk zatrzymać na dłużej, Jeśli 6 tygodni brzmi strasznie jak na początek – powiedzmy to inaczej – miesiąc z kawałkiem i po bólu:) Samodyscyplina to ciężki kawałek chleba, zwłaszcza kiedy wokół nas kłębi się cała masa zbędnych pożeraczy czasu, ale jeśli już ją w sobie wypracujemy, możemy rządzić światem;)

zmiany w życiu

3. Zamień „muszę” na „chcę”.

Czasami, kluczem do mobilizacji może być bardzo prosty zabieg. Zamiast powtarzać w myślach „muszę zrobić to i to i jeszcze to”, powiedz sobie „chcę to zrobić”. Samo słowo „muszę” od razu wywołuje w nas złe emocje, „chcę” brzmi o niebo lepiej prawda?

zmiany w życiu

4. Zwizualizuj sobie cel.

Pomyśl jaką satysfakcję poczujesz, kiedy uda Ci się w końcu osiągnąć urpagniony cel. Jeśli go sobie zwizualizujesz, łatwiej Ci będzie do niego dążyć. Sam obraz przyszłości, który stworzymy w naszej wyobraźni może wyzwolić w nas tak silne emocje, że nie będziemy mogli się wręcz powstrzymać przed działaniem.

zmiany w życiu

5. Stosuj metodę pierwszej myśli.

Nie odkładaj rzeczy na potem. Myślisz sobie „muszę pójść na siłownię” – zacznij pakować rzeczy i wychodź z domu. „Muszę zrobić pranie” – wrzucaj rzeczy do pralki i po problemie. Tylko my wiemy, ile czasu tracimy na myślenie o tym, co należy zrobić, zamiast po prostu zacząć to robić.

zmiany w życiu

6. Zaprzyjaźnij się z kalendarzem.

Zacznij planować. Dobry plan do połowa sukcesu. Jeśli masz wrażenie, że nie podołasz wszystkim obowiązkom, zobacz jak wygląda ich rozłożenie w czasie. Naucz się określać priorytety. Staraj się na bieżąco monitorować własne działania. Zobacz ile czasu w ciągu dnia możesz zaoszczędzić chociażby wylogowując się na „chwilę” z Facebook’a. Zacznij robić listy spraw i analizuj je pod koniec dnia. W niedzielny wieczór zrób podsumowanie tygodnia i cząstkowe plany na kolejny. Zapisuj swoje pomysły –  masz  wówczas gwarancję, że zostaną z Tobą na dłużej.

zmiany w życiu

7. Poproś o wsparcie przyjaciół.

Jeśli wiesz, że z natury ciężko Ci dotrzymać własnych postanowień, poproś bliską Ci osobę, aby krytycznym okiem przyglądała się postępom, które robisz. Nie chodzi tutaj o tzw. głaskanie po główce, tylko porządnego kopniaka kiedy sobie na niego zasłużysz.

zmiany w życiu

8. Wstawaj wcześniej;)

Banalna zasada, ale z czasem zobaczysz ile pozytywnych stron ma wydłużenie sobie doby o dodatkową godzinę;)

zmiany w życiu

Nie zmarnuj wiosny, bierz się do roboty;)!!!

You May Also Like

6 Comments

  1. 1
  2. 3
  3. 5

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 × four =