Kolekcja Marimekko dla marki Clinique

Marka Clinique nawiązała współpracę ze znaną fińską firmą Marimekko, która słynie z kolorowych printów oraz nowoczesnych, graficznych wzorów kwiatów.

Marimekko

Marimekko…
firma powstała w 1951 roku, założona przez Armi i Vitjo Ratia, którzy postanowili odczarować obraz ówczesnej, smutnej, fińskiej rzeczywistości, nadając mu więcej życia i energii płynącej właśnie z kolorów. Marimekko jest jedną z pierwszych na świecie marek, które łączą dekorację domu, modę oraz akcesoria w jeden wyjątkowy punkt widzenia.

Marimekko

Kolekcja Marimekko dla Clinique to połączenie kultowych, żywych, kolorowych wzorów, które zdobią opakowania kosmetyków. Kolekcja powstała w styczniu 2018 roku, natomiast już od lutego jako edycja limitowana dostępna jest całym świecie w wiodących punktach sprzedaży, oraz sklepach online.

„Marka Marimekko została stworzona by wprowadzić kolor i dobrą energię w codzienne życie ludzi. Dzieląc się tym optymistycznym podejściem do życia, cieszymy się, że możemy współpracować z Clinique, oferując coś zaskakującego i ekscytującego dla klientów na całym świecie” – mówi Päivi Paltola, szef marketingu Marimekko.

„Ta kolekcja oddaje kwintesencję nowoczesnej estetyki Marimekko oraz energię Clinique, aby inspirować i wzmacniać pozycję kobiet poprzez dostarczanie jej małych radości w życiu codziennym” – mówi Jane Lauder, szef marki Clinique.

Marimekko

Rezultatem tej współpracy jest wyjątkowa kolekcja kosmetyków, ubranych w kultowe projekty autorstwa Anniki Rimala (1936-2014), projektantki odzieży Marimekko w latach 60. i 70. i jednej z najbardziej wpływowych projektantów mody swoich czasów.

„Wybrane wzory stanowią jedne z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych projektów Marimekko, to kwintesencja  twórczości marki” – mówi Minna Kemell- Kutvonen, odpowiedzialna za design Marimekko.

Historia wzorów Anniki Rimana, wykorzystanych w kolekcji dla Clinique:

Marimekko

Papajo, 1968
Podczas podróży do Meksyku w 1964 r. Annika Rimala zainspirowała się cywilizacją Majów. Rzeźby znalezione w świątyniach przyniosły jej pomysł na ten wzór.

Marimekko

Kukka, 1965
Kwiatowy wzór Kukka pokazuje wszechstronny styl Anniki.

Marimekko

Laine, 1965
Annika zaczynała swoją karierę jako grafik, nie było więc zaskoczeniem, że jej wzory będą również mieć graficzny charakter. Doskonałym tego przykładem jest imponujący projekt Laine (fala).

Marimekko

Keidas, 1967
W drugiej połowie lat sześćdziesiątych Annika czerpała inspirację z kultury młodzieżowej tamtych czasów. Tak powstał Keidas (oaza)  – projekt odważnych, bogatych, rytmicznych wzorów.

Marimekko

Pikku Suomu, 1965
Pikku Suomu (mała rybka) to jednen z wielu klasyków Marimekko. Charakteryzuje go ponadczasowość i praktyczność, z odrobiną humoru.

Marimekko

Tarha, 1963
Wzór Tarha (ogród), to połączenie ozdobnych, stylizowanych form geometrycznych. Idealnie odzwierciedla ducha wczesnych lat sześćdziesiątych.

Marimekko

Klaava, 1967
Przykuwający wzrok design Klaava (ogony) pochodzi z czasów, kiedy wpływ współczesnej kultury młodzieżowej był najbardziej widoczny w dynamicznych wzorach Anniki.

Marimekko

Petrooli, 1963
Na początku wzory Anniki dla Marimekko były małe i powściągliwe. Z czasem, kiedy nabrała pewności w tym co robi, jej projekty stały się bardziej asertywne. Petrooli (parafina), odważny wzór złożony z koncentrycznych kręgów, był jednym z pierwszych, bardziej prowokacyjnych projektów.

Marimekko

Puketti, 1965
Jeden z najbardziej ukochanych wzorów kwiatowych Marimekko, Puketti (bukiet), łączy w sobie dwa typowe motywy: sferę i kwiat.

Marimekko

Hedelmäkori, 1964
Annika Rimala była zarówno znana z projektowania dużych i odważnych, jak i delikatnych i ozdobnych wzorów. Uroczy projekt Hedelmäkori (kosz z owocami) jest tego doskonałym przykładem.

Słowem podsumowania…

Edycja limitowana Clinique to małe dzieła sztuki, które cieszą oczy zarówno swoim wnętrzem jak i opakowaniem. Idealny designerski gadżet, który wzbogaci naszą codzienność o odrobinę koloru. Świetny na wiosnę, podkreślający w kobietach odwagę, gotowość do zaakceptowania własnej wyjątkowości i pozytywne podejście do życia. Kto się skusi?:)

Marimekko

Zobacz podobne

Scroll Up