Malikceramik – niezwykła twórczość Kasi

W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam przedstawić wyjątkową twórczość Kasi z pracowni Malikceramik, którą odkryłam przypadkiem przeglądając piękne konta na Instargramie. Specjalnie dla nas zgodzila się na krótki wywiad, w którym opowiada o swojej pasji. Serdecznie zapraszam Was na rozmowę z Kasią.

Malikceramik

Kim jest Katarzyna Malik-Kosińska?

Jestem studentką V roku na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu- kierunek ceramika. Mam góralskie korzenie, lubię rysować i pisać w ładnych notesach oraz pić pokrzywę. Zajmuje się ceramiką użytkową, ale trochę ciągnie mnie do artystycznego wyładowania się w glinie.

Jak powstała pracownia Malikceramik? Jak wyglądały początki?

Pracownia Malikceramik powstała w 2015 roku. Po obronie licencjatu postanowiłam zrealizować marzenie, a było nim stworzenie miejsca, czyli pracowni w której będę mogła tworzyć, rozwijać się , oraz stworzenie marki – która będzie znana. Początkowo moja mała pracownia była w domu rodzinnym, jednak odległość przeszkadzała w jednoczesnym studiowaniu oraz samorealizacji. Dlatego w marcu 2016 roku przeniosłam swój warsztat do Wrocławia. Początki nie były łatwe, chyba nigdy nie są. U mnie były to przede wszystkim eksperymenty, szukanie właściwej ścieżki. Wiele prób przerodzonych w doświadczenia. Wciąż się uczę, ale z wielkim sentymentem wspominam swoje pierwsze wypalone kubki. Moja mama trzyma je w specjalnym miejscu na wypadek gdybym kiedyś zwątpiła w to co robię i w to, czy na pewno się rozwijam.

Jakie dzieła/przedmioty powstają w pracowni?

W pracowni głównie skupiam się na produkcji kubków, filiżanek, talerzyków i małych misek, które powoli zaczną pojawiać się w sprzedaży. Jednak nie ukrywam, że chcę poszerzyć asortyment. W szkicowniku mam kilka fajnych pomysłów na 2018 rok i mam nadzieję, że uda się je szybko zrealizować.

Czy łatwo jest łączyć pasję z biznesem?

Mimo tego, że robię to co kocham i czuję, czasem nie jest łatwo. Trzeba być bardzo ostrożnym. Sama jestem sobie szefem, sama wyznaczam godziny pracy. Podstawą jest dobre zorganizowanie i samozaparcie. Na szczęście mam te cechy po rodzicach. Pracuję od poniedziałku do piątku, po 8-10 godzin, zależy ile mam do zrobienia. Weekendy poświęcam rodzinie i znajomym. Kocham swoją pracę, ale szanuje również siebie, dlatego odnajduję zdrowy balans. Czasem trzeba zamknąć drzwi i odpocząć, nabrać sił, żeby się nie wypalić. Jestem sama, więc zajmuję się wszystkim, od projektów po bieganie na pocztę, żeby wysłać zamówienia. Działam z pasją, dlatego czerpię z tego ogromną radość i energię.

Malikceramik

Malikceramik

Malikceramik

Malikceramik

Malikceramik

Malikceramik

Malikceramik

Malikceramik

Malikceramik

Uwielbiam poznawać ludzi z pasją, Kasia jest przykładem na to, że pasja może być też Twoim sposobem na życie. Malikceramik zachwyca estetyką wykonania, formą i dbałością o każdy szczegół. Zachęcam Was do zapoznania się z twórczością Kasi:

Instargram

Website

Tutaj możecie kupić Malikceramik

Piszcie w komentarzu, które z dzieł Kasi, szczególnie Was zachwyciły.

Miłego wieczoru:)!

Zobacz podobne

Scroll Up