Hello Monday! #1 – ciekawe linki z sieci

Poniedziałki zwykle nie należą do ulubionych, dlatego też wpadłam na pomysł, żeby to właśnie w tym dniu robić przegląd ciekawych linków z sieci. Mam nadzieję, że taka seria przypadnie Wam do gustu:) Dajcie znać, czy kontynuować ten format.

hello monday

1. Znane nam sieciówki w tym sezonie mocno zainspirowały się tradycyjnym ubiorem muzułmańskich kobiet. O tym i innych trendach na nadchodzący sezon wiosna/lato dowiecie się od Radzkiej w jej najnowszym filmie (TRENDY wiosna lato 2018). Zachęcam Was mocno do jego obejrzenia, nikt tak jak Radzka nie potrafil z pasją opowiadać o modzie.

hello monday

2. Po miesiącach spekulacji Beyoncé i Jay-Z potwierdzili szczegóły swojej wspólnej trasy koncertowej On The Run II. Trasa rozpocznie się 6 czerwca w Cardiff, w sumie obejmie 36 koncertów w Europie i Ameryce Północnej, z przerwami zaplanowanymi w Londynie, Manchesterze i Glasgow. Beyoncé podzieliła się tą wiadomością na swoim kanale YouTube. W filmie promującym pary, znalazła się ścieżka dźwiękowa do utworu Marcia Aitken „I’m Still In Love With You”, z napisem „Coming summer 2018”. Film znajdziecie (TUTAJ).

hello monday3. Okazało się, że w Europie czas zaczął płynąć wolniej. Zjawisko to zostało zaobserwowane przez użytkowników zegarków elektronicznych zasilanych prądem zmiennym, czyli obecnym w gniazdkach. Za wszystko odpowiada spadek częstotliwości napięcia sieciowego. Europejska sieć działa w stabilnej częstotliwości 50 herców (Hz), czyli 50 cykli na sekundę. Odnotowany obecnie spadek tej częstotliwości sprawia, że nasze cyfrowe zegarki przestały dotrzymywać kroku rzeczywistemu czasowi. Jest to pierwsze tego typu zjawisko w historii. Europejska Sieć Operatorów Systemów Przesyłowych Energii Elektrycznej (ENTSOE) zapowiada, że w planie jest tzw. „program kompensacji” mający na celu korektę błędu.

hello monday

4. Jak mieszka Donatella Versace? 73 faktów o słynnej projektantce, oraz zdjęcia jej rezydencji w Mediolanie możecie obejrzeć w serii 73 Questions – VOGUE Videos. (TUTAJ)

hello monday

5. Ania Lewandowska zakończyła swój kolejny projekt Healthy Center by Ann w Warszawie. Jest to pierwsze tego typu miejsce w Polsce, które skupia najlepszych specjalistów w zakresie dietetyki, treningu personalnego i mentalnego, a także medycyny sportowej. Więcej informacji znajdziecie (TUTAJ).

hello monday

6. Magazyn INTERIOR DESIGN z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, przygotował artykuł o 20 inspirujących projektantkach wnętrz. Poznajcie ich pasje i pracje (TUTAJ).

hello monday

7. Na zakończenie zbiór najciekawszych memów dotyczących pierwszej niedzieli z zakazem handlu w Polsce. Całe szczęście, że mamy do tego dystans:) (TUTAJ).

hello monday

Miłego tygodnia:)!

Zobacz podobne

Scroll Up