Funkcjonalny minimalizm w nowoczesnym wydaniu

funkcjonalny minimalizm

Funkcjonalny minimalizm, tak chyba najtrafniej można opisać pracę Maxima Doschinsky’ego i Pavela Voytova, projektantów studia ZOOI. Stworzyli niezwyke estetyczne, a zarazem przytulne wnętrze, gdzie widoczne są również elementy stylu skandynawskiego. Mamy tutaj ponadczasową szarość, drewno i proste formy, dzięki którym we wnętrzu panuje ład i harmonia.

Mieszkanie zostało zaprojektowane dla młodej kobiety, której zależało na sprytnej aranżacji miejsc do przechowywania, oraz nastrojowym oświetleniu.

Funkcjonalny minimalizm dostrzegamy od razu wchodząc do mieszkania. Projektanci zrezygnowali z typowego przedpokoju na rzecz otwartej przestrzeni, dzięki czemu całość wydaje się o wiele większa niż to ma rzeczywiście miejsce. Świetnym rozwiązaniem było również postawienie na ściany, sufit i drzwi w jednym kolorze. Tym sposobem wszystko wydaje się bardziej spójne i uporządkowane. Dodatki w odcieniu pudrowego różu oraz biała lampa GUBI, świetnie podkreślają delikatność i kobiecy charakter wnętrza.

Szarość i drewniane elementy to motyw przewodni każdego z pomieszczeń. Garderoba zachwyca nie tylko wyglądem, ale również funkcjonalością i dbałością o szczegóły. Ogromy plus za centralnie umieszczone duże lustro.

Kolejny pomysł na który warto zwrócić uwagę, to oryginalnie wydzielona strefa do pracy w sypialni. Ażurowe, szklane drzwi pełnią tutaj nie tylko funkcję estetyczną, ale dzięki nim mamy wrażenie, że znajdujemy się w zupełnie innym pomieszczeniu, co sprzyja koncentracji i skupieniu.

Spokojna, stonowana łazienka jest dopełnieniem całości. Ogromą zaletą jest to, że miejsce na pranie zostało tutaj specjalnie wydzielone.

Ja chętnie przeprowadziłabym się do tego mieszkania od zaraz a jakie jest Wasze zdanie?

Źródło zdjęć: Behance

Zobacz podobne

Scroll Up