Druga Szansa na poznańskich Garbarach

To wyjątkowe miejsce odkryłam dosyć niedawno. Moją uwagę zwróciła bardzo oryginalna witryna i uroczy, czworonożny przystojniak wyglądający zza szklanych drzwi. Nie mogłam się oprzeć ciekawości, musiałam zajrzeć do środka. Drugą Szansę znajdziecie przy ul. Garbary 52 w Poznaniu. Ten adres warto zapamiętać, bo mało jest miejsc takich jak to.

druga szansa

Druga Szansa to…

pomysł Haliny Piechowiak, artystycznej duszy, która znalazła odwagę by pasję zamienić w biznes. W pracowni powstają niepowtarzalne przedmioty, które wcześniej wyrzucone, bądź zapomniane zyskują tutaj swoją drugą szansę. Z pozoru popsute i nieużyteczne rzeczy, ciekawe opakowania – są tutaj odnawiane, naprawiane, często nawet zyskują nową funkcję, stając się niepowtarzalnym rękodziełem.

Historia pomysłu…

Inspiracją do otwarcia Drugiej Szansy była wielka potrzeba zmiany złych nawyków. Produkujemy ogrome ilości śmieci, nasz rynek zalewają tanie, kiepskie, niejednokrotnie wręcz szkodliwe produkty, które ze względu na swoją wątpliwą jakość z czasem stają się po prostu odpadami. Zwykle ich produkcja okupiona jest wyzyskiem ludzi, pracujących w skrajnie złych warunkach. Nie zawsze tak było. Niegdyś potrafiliśmy żyć bardziej ekologicznie, chociażby korzystając z butelek wielokrotnego użytku, tekstylnych toreb na zakupy, czy wreszcie mebli, które służyły całym pokoleniom. Inwestowaliśmy również przede wszystkim w polskie produkty. Teraz tanim kosztem nabywamy coraz więcej przedmiotów, które z trudem wytrzymują progową liczbę 5 lat. Jakie niesie to ze sobą skutki? Nasze mieszkania coraz częściej wyglądają tak samo, brak im charakteru i duszy. Coraz łatwiej jest nam wyrzucać rzeczy, mając świadomość, że tanim kosztem jesteśmy w stanie kupić sobie nowe, bardziej modne. 

W pracowni znajdziecie…

Niepowtarzalne meble, akcesoria dekoracyjne, oryginalne tekstylia, biżuterię. Możecie również odnowić tam własne przedmioty- wystarczy przesłać zdjęcie, na podstawie którego otrzymacie wycenę, bez konieczności wychodzenia z domu. Halina nie boi się wyzwań, stąd jeśli nie jesteście w gronie szczęśliwców obdarzonych zdolnościami manualnymi to miejsce jest właśnie dla Was! Macie pomysł i materiał? Sam pomysł? Tylko materiał? Tutaj znajdzie on swoją realizację. Jeśli poszukujecie oryginalnego prezentu dla bliskiej osoby, na pewno znajdziecie go pod tym adresem.

druga szansa

Najsympatyczniejszy Ambasador …:)

najbardziej towarzyski pies na świecie Gregor, jest w pracowni gdy tylko to możliwe. Stąd bardzo duże prawdopodobieństwo, że przywita również Was. Grześ jest adoptowany – on też otrzymał tutaj swoją drugą szansę. Halina w swojej pracowni promuje adopcję zwierząt. Współpracuje z dwoma fundacjami PSYjaciele w potrzebie – Małe Boże i Fundacją Animal Security.

Słowem podsumowania, piękne miesjce, piękna pasja i piękne wartości – wszystko to znajdziecie w Drugiej Szansie. Szczerze polecam Wam odwiedzić pracownię! Ponżej przydatne linki :

Druga Szansa – Facebook

Druga Szansa – Instagram

druga szansa

druga szansa druga szansa druga szansa druga szansa

druga szansa

druga szansa druga szansa druga szansa druga szansa

druga szansa

druga szansa druga szansa druga szansa druga szansa

druga szansa

Zobacz podobne

Scroll Up