Dekoracje domu – Halloween

Halloween – stara celtycka tradycja, która do USA przywędrowała w XIX wieku wraz z imigrantami z Irlandii. 31 października Celtowie gromadzili się przy ogniskach, aby złożyć ofiary dla boga śmierci Samhaine. Wierzono w wędrówkę dusz, dlatego duchom zostawiano jedzenie i odprawiano rytuały by w spokoju odeszły do świata zmarłych. Uczestnicy ceremoni zawsze przychodzili przebrani, w ręku trzymali rzepę, w środek której wkładali świecę. Owa „latarnia” miała stanowić ochronę przed wędrującymi duszami. Przebranie miało sprawić, że złe duchy nie rozpoznają i nie skrzywdzą ludzi, a światło w wydrążonych rzepach miało odstraszać złe moce.

Nie chcę tutaj poruszać tematu czy to dobrze, czy źle, że tradycja Halloweenowych przebieranek staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Chciałam się jedynie podzielić kreatywnością ludzi, którzy cały rok czekają na ten dzień, aby wyjątkowo zaaranżować swoją przestrzeń:)
halloween halloween halloween

halloween halloween halloween halloween halloween halloween

halloween halloween

źródło: pinterest

You May Also Like

4 Comments

  1. 1
  2. 3

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 × 2 =