Baza idealna – projekt, który daje mnóstwo możliwości

O tym jakie zalety ma neutralne wnętrze chyba nie trzeba nikogo przekonywać. W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam pokazać projekt Mai Różańskiej, który daje nam ogromne możliwości późniejszych zmian niewielkim kosztem.

Jak osiągnąć taki efekt?

1. Postaw na neutralne, jasne kolory.
O tym jak ważny jest kolor we wnętrzach, najbardziej widać na przykłądzie małych przestrzeni. W tym przypadku biel jest najlepszym sprzymierzeńcem.

2. Przemyśl kwestie podłogi.
Najlepiej sprawdzi się ta z jasnego drewna, płytki ceramiczne również pięknie odbija tutaj światło. Dzięki tym rozwiązaniom pomieszczenie staje się większe i jaśniejsze.

3. Otwórz przestrzeń wszędzie tam, gdzie możesz sobie na to pozwolić.
Pozbądź się zbędnych ścianek działowych, nie zasłaniaj okien ciężkimi tkaninami – odpowiednie rolety sprawdzą się tutaj najlepiej.

4. Wybieraj proste formy.
Ukośne linie poszerzają wnętrze, natomiast proste i pionowe podkreślą jego długość i głębokość. Zwracaj na to uwagę zwłaszcza przy doborze mebli i dodatków.

5. Zadbaj o dobre oświetlenie.
Wykorzystaj maksymalnie światło dzienne, nadmierna dekoracja okien zupełnie się tutaj nie sprawdzi. W tzw. strategicznych miejscach zainstaluj oświetlenie punktowe, które dodatkowo doda pomieszczeniu przytulności.

6. Elementy wystroju oceniaj pod względem funkcjonalności.
Pamiętaj, że mniej znaczy więcej. Nadmiar mebli i dodatków sprawi wrażenie niepotrzebnego chaosu, przez co przestrzeń wyda się mniejsza i niekomfortowa. Zanim zdecydujesz się na konkretny zakup poddaj swoją decyzję próbie funkcjonalności. Jeśli będziesz w stanie wymienić więcej niż 3 zastosowania danego przedmiotu – kupuj:)!

Projekt Mai, miał na celu przygotowanie mieszkania do sprzedaży. Powyższe zasady mają w tym przypadku świetne zastosowanie. Potencjalni nabywcy zastaną przestrzeń, która
będzie idealną bazą do późniejszych zmian, czy drobnej personalizacji. Za rozwiązaniami tego typu jestem jak najbardziej na tak:) Projekty Mai znajdziecie na www.pasjadownętrz.pl

Maja RóżańskaMaja Różańska

Maja Różańska

Maja Różańska

Maja Różańska

Maja Różańska

Maja Różańska

Maja Różańska

Maja Różańska

Maja Różańska

Maja Różańska

Maja Różańska

Maja Różańska

Maja Różańska

Maja Różańska

Zobacz podobne

Scroll Up